Авреліанів мур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Стіна Авреліана)
Перейти до: навігація, пошук
Карта стародавнього Риму; ворота у мурі позначено червоним кольором

Авреліанів мур (італ. Mura aureliane, лат. Muri Aureliani) — мур, збудований навколо стародавнього Риму за імператора Авреліана в 271–275 роках навколо давнішого Сервієвого муру. Муром обнесено сім пагорбів Риму, Марсове поле й район Трастевере на лівому березі Тибру (загальна площа — 13,7 км²).

Стіни завтовшки 3,4 м і периметром 19 км побудовано з бетону й обкладено цеглою якраз напередодні Великого переселення народів. Башти розташовувалися на відстані ста футів одна від одної, їх загальне число сягало 383. Висота муру за часів Авреліана не перевищувала 8 метрів. За часів Флавії Гонорії в V столітті її надбудували вдвічі більшою.

Готський король Тотіла встиг розібрати третю частину периметра муру, але навіть в середні віки, ділянки, що залишилися, продовжували вважатися солідним укріпленнями.

В епоху Відродження їх оновили та відреставрували (зокрема, ворота Пія спроектував сам Мікеланджело Буонарроті). У воротах святого Себастьяна (звідки починається Аппієва дорога) нині діє музей Авреліанового муру.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Дивись також[ред.ред. код]