Акведук Марція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Акведук Марція у Тіволі

Акведук Марція — акведук в Стародавньому Римі.

Акведук Марція постачав у день 183000 м3 води і став третім і найдовшим його водопроводом (91 км) античного Риму, і до цього дня є одним з основних джерел водопостачання міста. Джерело Акведуку Марція розташовувалось в долині річки Аніо, дещо вище від Марано-Екуо. Холодна вода джерела відрізнялася своєю чистотою.

Водопровід був побудований при преторі Квінті Марції Рексі у 144—140 роках до н. е. і був названий на його честь. Акведук був кілька разів відремонтований, при Марку Віпсанії Агріппі у 33 році до н. е., при імператорах Августі, Титі, Адріані і Септимії Севері.

Акведук був прокладений вздовж Латинської дороги, після порта Маджоре — вздовж Тибуртинської дороги. На місці з'єднання акведуків Марція, Тепула та Юлія у III столітті були збудовані Тибуртинські ворота Авреліанової стіни. Недалеко від Stazione Termini акведук розгалужувався для постачання різних частин міста. Основний канал акведука постачав водою Капітолій, а менші також Целій та Авентін. Імператор Каракалла побудував відгалуження Аква Марція Антоніана — для постачання терм, друге відгалуження забезпечувало терми Діоклетіана.

Посилання[ред.ред. код]

Акведук Марція на LacusCurtius (англ.)