Санта Марія дельї Анджелі е деї Мартірі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Санта Марія дель Анджелі е деї Мартірі
Інтер'єр

Санта Марія дельї Анджелі е деї Мартірі (італ. Santa Maria degli Angeli e dei Martiri) — церква, присвячена Богородиці, ангелам і мученикам у Римі.

Історія[ред.ред. код]

Церкву побудовано на місці античних руїн Терм Діоклетіана, ймовірно, за проектом Мікеланджело. Будівництво було завершено після його смерті, у 1566 році. В основі плану церкви лежить грецький (рівносторонній) хрест. Церква кілька разів перебудовувалася. Після 1700 року був добудований фасад, на початку XX століття він був розібраний. Зараз фасадом служить частина екседри кальдарія (приміщення для гарячих ванн), основне приміщення розташоване у фригідарії (приміщення для холодних ванн). Підлогу будівлі було піднято на 2 метри, щоб запобігти проникненню ґрунтових вод. Всередині Санта Марія дельї Анджелі е деї Мартірі прикрашена античними колонами, класичними орнаментами, скульптурами та картинами, в тому числі роботи французьких художників XVII–XVIII століть.

У церкві похований Сальватор Роза, італійський художник і поет XVII століття, архітектор Карло Маратта, що здійснював роботи по перебудові церкви. У проході, що веде до поперечної нави, розташована статуя св. Бруно, яка виконана французьким скульптором Гудоном.

Титулярна церква[ред.ред. код]

Церква Санта Марія дельї Анджелі е деї Мартірі є титулярною церквою, кардиналом-священиком з титулом церкви Санта Марія дельї Анджелі е деї Мартірі з 26 листопада 1994 року, є американський кардинал Вільям Генріх Кілару

Посилання[ред.ред. код]

Координати: 41°54′11″ пн. ш. 12°29′49″ сх. д. / 41.90306° пн. ш. 12.49694° сх. д. / 41.90306; 12.49694