Лесбофобія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Учасниці Soweto Pride 2012 згадують, як у 2007 році зґвалтували та вбили лесбійок

Лесбофобія (англ. lesbophobia) ― це термін для спеціалізованого позначення негативних реакцій саме проти лесбійок. На думку представників французького центру з боротьби з гомофобією, таке відособлення має значення у зв'язку з тим, що лесбійки, в порівнянні з геями, неохоче зізнаються у фактах дискримінації щодо них, хоча насправді такі факти є[1]. Лесбофобія зв'язана з деякими особливими стереотипами — наприклад, з упередженням щодо жінок-спортсменок у зв'язку з підозрами, що більшість з них лесбійки[2]. Попри це, розділення поняття гомофобії на упередження щодо геїв і упередження проти лесбійок залишається маловживаним.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. results.asp?LanguageID=1&FileCategory=1&FileID=997 What is «Lesbophobia»? [Архівовано 3 грудня 2017 у Wayback Machine.] / Пресреліз групи SOS Homophobie(англ.)
  2. Peper, Karen, «Female athlete=Lesbian: a complex myth constructed from gender role expectations and lesbiphobia», Queer words, queer images: communications and the construction of homosexuality, pages 193—208(New York University Press, 1994)

Джерела[ред. | ред. код]