Флористика (дизайн)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Флористика — різновид декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, яке проявляється у створенні флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів) з різноманітних природних матеріалів (квітів, листків, трав, ягід, плодів, горіхів і т. і.), які можуть бути живими, сухими або консервованими.

Флористична композиція з ехінопсисами

Напрямки[ред. | ред. код]

В цей час європейське квіткове аранжування має три напрямки, які визнають провідні майстри в цьому мистецтві — Грегором Лершем, Деніелом Остом:

 • Декоративний
 • Вегетативний
 • Формо-лінійний

Пітер Асман виокремлював чотири напрямки. Крім вищезгаданих трьох, був ще — паралельний. Згодом цей напрямок перенесли в категорію розміщення ліній рослинного матеріалу. Особливий напрямок флористики — це креативна флористика, основною відмінністю є вишуканість та оригінальних ідей. Також виділяють новий напрям керамічна флористика.

Композиція з квітів — це завжди складна творча і технічна робота флористів. В композиції треба передати квітами якусь ідею або ж тему, відтворити подію. Одночасно треба зібрати й скласти квіти в композицію в такий спосіб, в який у природі вони практично ніколи не ростуть і не сусідують одне з одним. Лише за такої умови флористична композиція проявить свою красу і стане самостійною окрасою.

Збирають композиції, як кажуть флористи, на стеблах, або за допомогою піафлора (флористична губка). В будь-якому випадку квіти для композиції мають підрізатися довгим навскісним зрізом — так вони довше залишаються свіжими та не в'януть. При правильному догляді (поливання) квіткова композиція може простояти до 7 днів, хоча зазвичай це 3-4 дні.

Інструменти та матеріали[ред. | ред. код]

При виготовленні композицій з квітів першими помічниками є ніж, скріпки, нитки, м'який (мідний чи алюмінієвий) дріт, скотчеві стрічки, флористична піна, клейовий пістолет[1].

Джерела[ред. | ред. код]

Флористичні техніки[ред. | ред. код]

 1. Основні: розставлення, втикання, посадка та інші.
 2. Декоративні: нанизування, нашарування, плетення, зв'язування в вузол та інші.
 3. Захисні: захист від вологи, захист від випаровування, тейпування, воскування та інші.
 4. Ошибана

Види флористичних робіт[ред. | ред. код]

Авіафестиваль квітів. Французька листівка 1910 року
 1. Композиція в посудині
 2. Букет — композиція з квітів, зібрана вручну. Основна техніка — зв'язування.
 3. Флористичний вінок
 4. Колажі, панно, ширми
 5. Гірлянда
 6. Флористичний об'єкт
 7. Весільна флористика

Література[ред. | ред. код]

П. Асманн. — Современная флористика (рос.) / Пер. з нім. Е. Я. Юдаевой. — М.: Культура и традиции, 2003. — 224 с: іл. ISBN 5-86444-063-9

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Клейовий пістолет