Апаратне забезпечення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Hardware)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Апара́тне забезпе́чення (англ. hardware; сленг. залі́зо[1]) — комплекс технічних засобів, який включає електронний пристрій і, зокрема, ЕОМ: зовнішні пристрої, термінали, абонентські пункти, тощо, які необхідні для функціонування тієї чи іншої системи; фізична частина ЕОМ.

Поняття комп'ютерної техніки вбирає в себе не тільки апаратне, але також і програмне забезпечення, яке встановлюється на даного типу пристроях і забезпечує алгоритм виконання їх базових функцій. Практично, самі пристрої і працюючі на них програми розглядаються в рамках нього, як складові єдиного апаратно-програмного комплексу.

Апаратно-програмний комплекс — сукупність технічних і програмних засобів, що дозволяє автоматизувати виконання комплексу завдань і забезпечує функціонування електронних інформаційних ресурсів та інформаційних систем.

Види комп'ютерної техніки[ред. | ред. код]

Архітектура[ред. | ред. код]

Під архітектурою апаратного забезпечення комп'ютера розуміються внутрішні компоненти комп'ютера і підключені до нього пристрої введення (як комп'ютерна миша і клавіатура) і пристрої виведення (монітор). Внутрішні компоненти комп'ютера разом являють собою обчислювальний і керуючий пристрій, об'єднаний шиною. Більш поширені позначення процесора, оперативної пам'яті і жорсткого диску. Шина з'єднує окремі компоненти в складну систему, оскільки без шини розрізнені деталі не змогли б функціонувати. Процесор або ЦПУ визначає основну швидкість роботи комп'ютера. Вимоги до тактирування ЦПУ і власної потужності процесора постійно збільшуються, позаяк технічні вимоги теж ростуть. Програмне забезпечення, яке пізніше встановлюється на комп'ютер, вимагає все більшої потужності процесора.

Термін архітектура поширюється на пристрій комплектної системи, оскільки окремі компоненти повинні бути один з одним узгоджені, щоб гарантувати безперебійне протікання процесу. В іншому випадку в майбутньому це призведе до проблем з комп'ютером. Якщо елемент не підходить до інших компонентів, то вони так само не можуть споживати повну потужність. Окремі складові блоки, такі, як процесор, оперативна пам'ять або шина, при складанні корпусу повинні складати одне ціле. Інакше підключене до процесора програмне забезпечення не зможе виконувати свої завдання в повній мірі і поводитися з комп'ютером буде складніше.

Деякі виробники[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "Залізо" у словнику "Мислово"

Посилання[ред. | ред. код]

Апаратне забезпечення ПК