Matilda II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Matilda tank CFB Borden 1.jpg

Matilda Mk II
Загальні дані
класифікація середній танк
Виробництво та застосування
країна-виробник Велика Британія
роки виробництва 1937—1943
кількість виробів, од. 2 987
роки експлуатації 1939-1945
війни Друга світова війна
Основні параметри
бойова маса, т 26,95 тонн
екіпаж, осіб 4
довжина, мм 5715 мм
ширина, мм 2515 мм
висота, мм 2565 мм
Броня
Озброєння
додаткове озброєння 1 × 7,7-мм важкий кулемет «Вікерс» (2800патронів)
Силова установка, маневреність та мобільність

«Матильда» (англ. Tank Infantry Mk II Matilda II) — середній піхотний британський танк періоду Другої світової війни. Також позначався як A12.

Використовувся з початку війни і до самого завершення, особливо асоціюється з Північноафриканською кампанією. Був замінений на піхотний танк Mk III Валентайн. Коли його попередник піхотний танк Mark I також відомий як «Матильда» був знятий з озброєння Mk II став називатися просто Матильда.

Історія[ред. | ред. код]

Спроєктований в 19361938, вироблявся по серпень 1943 і був одним з основних середніх танків Великої Британії. Також в значних кількостях постачався армії Австралії і за програмою ленд-лізу в СРСР де були використані вже в битві за Москву. Незважаючи на застарілу конструкцію, низьку рухливість і слабку гармату, «Матильда» відрізнялась дуже потужним бронюванням, яке забезпечувало її досить ефективне використання в перші військові роки.

В червні 1941 німці в Лівії захопили велику кількість Матильд і використовували їх у своїй африканській кампанії, що приводило до непорозумінь, незважаючи на німецьке маркування.

Загалом було випущено 2987 танків «Матильда II». З них 1084 штуки були відправлені до СРСР, з яких прибуло 918, інші загинули в дорозі. Вилучені з англійських танкових частин «Матильди II» передавалися в австралійську армію, у складі якої брали участь у боях на островах Тихого океану і активно перероблялись на різні спецмашини. Через нестачу в японських військах важких протитанкових гармат танки «Матильда II» залишались на озброєнні до останнього дня війни. Це зробило цей танк єдним англійським танком, що був на озброєнні від початку і до кінця війни.

Матильда сьогодні[ред. | ред. код]

На сьогодні збереглось близько 45 танків. Близько 30 з них в Австралії, інші в музеях або приватних колекціях в різних країнах.

Посилання[ред. | ред. код]