Vickers Medium Mark I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Baby tank.JPG

Танки Vickers Medium Mk I на маневрах у Великій Британії

Vickers Medium Mark I
Загальні дані
класифікація середній танк
компонувальна схема з переднім розташуванням двигуна
Виробництво та застосування
країна-виробник Велика Британія Велика Британія
роки виробництва 19231925
кількість виробів, од. декілька десятків
роки експлуатації 19241938
основні країни-оператори Велика Британія Велика Британія
Основні параметри
бойова маса, т 11,7
екіпаж, осіб 5
довжина, мм 6550
ширина, мм 2780
висота, мм 2820
Броня
тип броні сталева катана
  лоб корпусу, мм/град. 6,5
  борт корпусу, мм/град. 6,5
  корма корпусу, мм/град. 6,5
  дах корпусу, мм/град. 6,5
  днище, мм/град. 6,5
  лоб башти, мм/град. 6,5
  борт башти, мм/град. 6,5
  корма башти, мм/град. 6,5
  дах башти, мм/град. 6,5
Озброєння
калібр, марка та тип гармати 47-мм танкова гармата OQF 3-pounder
довжина ствола, кал. 50
кулемети 1 — 4 × 7,7-мм «Гочкіс» M1914,
2 × 7,7-мм «Віккерс»
Силова установка, маневреність та мобільність
тип, марка двигуна V-подібний 8-циліндровий карбюраторний повітряного охолодження
потужність двигуна, к.с. (кВт) 90
підвіска зблоквана попарно, на вертикальних пружинах
швидкість по шосе, км/год. 24
запас ходу по шосе, км 190
питома потужність, к.с./т 7,7

Vickers Medium Mark I (в перекладі з англ. Віккерс, середній, модель I, також позначався, як Tank Medium Mark I, Medium Mark I, Medium Mk.I або просто Mk.I) — британський середній танк 1920-х років. Створений в 1922 — 1923 роках фірмою «Віккерс».

Спочатку класифікувався як легкий танк (англ. Tank Light Mark I), проте пізніше, з появою більш легких машин цієї категорії, був перекласифікований в середній.

Перший британський серійний танк з розміщенням озброєння в башті кругового обертання. Mk.I серійно вироблявся з 1923 по 1925 рік, після чого був замінений на складальних лініях розробленим на його основі танком Medium Mark II. Точна кількість випущених машин невідомо, однак, за наявними даними, всього було випущено 168 танків типу Mk.I і Mk.II, більшу частину з яких склали Mk.II. Таким чином, можна припускати, що кількість випущених танків Mk.I становить кілька десятків штук (ймовірно, близько 50). Танки Mk.I перебували на озброєнні Королівських танкових військ Великої Британії з 1924 року.

Останні танки цього типу були зняті з озброєння Великої Британії в 1938 році.

Модифікації[ред. | ред. код]

  • Medium Mark I — базова модифікація.
  • Medium Mark IA — поліпшена модифікація, зі злегка збільшеною товщиною броні (до 8 мм у вертикальних деталях) та низкою інших невеликих змін (дещо змінена форма капота водія, кормової частини башти, тощо.).
  • Medium Mark IA* — модифікація з заміною двох баштових кулеметів одним спареним з гарматою кулеметом «Віккерс», а також з новою поворотною командирською башточкою (прозвали у військах «єпископською митрою»).
  • Medium Mark I CS і Medium Mark IA CS — «танк безпосередньої підтримки піхоти» із заміною 47-мм гармати на 95-мм танкову гаубицю, на базі танків Mark I і Mark IA, відповідно.
  • Light Mark I Special (L) India — варіант для використання в Індії, з озброєнням башти лише з чотирьох кулеметів «Гочкіс». На відміну від інших модифікацій, не був перекласифікований в середній танк.
  • Medium Mark I Wheel-and-Track — дослідний колісно-гусеничний танк, розроблений 1926 року для підвищення мобільності військ. Для забезпечення колісного ходу танк забезпечувався двома парами великих коліс в лобовій та кормовій частинах танка. Перехід з гусеничного на колісний хід здійснювався шляхом підйому танка на домкратах та опускання коліс нижче рівня гусениць. Передня колісна пара була керованою. також машина обладнувалася дещо видозміненим капотом водія. Подібним чином був перероблений та випробуваний один танк Mk.I, однак після незадовільних випробувань його знову переробили в лінійний.

Література[ред. | ред. код]

  • P. Chamberlain, C. Ellis. Tanks of the World 1915 — 1945. — London : Arms and Armour Press, 1972. — 256 с. — ISBN 0-30436-141-0.
  • Leland Ness. Jane's World War II Tanks and Fighting Vehicles — The Complete Guide. — London : HarperCollins Publishers, 2002. — 237 с. — (Jane's Information Group) — ISBN 0-00711-228-9.

Кінематограф[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]