Dota 2

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dota 2

Логотип DotA 2.jpg

Розробник Valve Corporation
Видавець USA Valve CorporationPRC Perfect WorldROK Nexon Co. Ltd.JPN Nexon Co. Ltd.
Локалізатор Steam
Дата випуску Microsoft Windows 9 липня 2013; 469 днів тому[2]
OS X & Linux19 липня 2013; 459 днів тому[3]
Жанр MOBA
Носії Steam
Платформи Microsoft Windows, OS X, Linux[4]
Рушій гри Source Engine
Режими гри Multiplayer
Системні
вимоги
Intel Core 2 Duo, 2GB RAM, Інтернет-з'єднання
Керування Клавіатура, миша
Сайт dota2.com

DotА 2, Defence of the Ancients (укр. Оборона Древніх) — багатокористувацька відеогра в жанрі стратегії в реальному часі. Гра є автономним продовження карти DotA гри Warcraft III: Reign of Chaos і її моду Warcraft III: The Frozen Throne. DotA 2 була випущена компанією Valve Corporation для платформи Microsoft Windows у якості публічного бета-тестування у 2011 році. Для OS X та Linux гру було випущено 18 липня 2013 року. Гра доступна лише на інтернет ресурсі Steam.

DotA 2 грають 2 команди по 5 чоловік у кожній, кожна команда має фортецю у куті карти, якак служить місцем початку гри для команди і місцем відродження після смерті. Кожен гравець контролює лише одного персонажа, якого називають героєм, та, за наявності певних умінь, деякою кількістю інших одиниць. Головною метою гри є знищення головної будівлі на базі ворога, для цього герой протягом гри здобуває досвід та золота, вбиває ворожих героїв та руйнує ворожі будівлі.

Розробка DotA 2 була почата у 2009 році, коли Valve Corporation найняла IceFrog'а, як головного дизайнера гри. Ігрові критики схвально оцінили графічні можливості гри та геймплей, а також те що розробники зберегли основну механіку DotA. Серед недоліків гри було відзначено погано розроблену систему навчання, а також не дуже дружелюбна спільнота. DotA 2 стала найпопулярнішою грою в Steam, з щоденним онлайном близько 800 000 чоловік.[5]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Ігровий момент, герої вбивають кріпів

За основу створюваної Dota 2 було взято карту Dota з гри Warcraft. Боротьба відбувається між двома військами: Radiant (Сяючі)<Світлі> та Dire (Жахливі)<Темні>, за кожне з яких грають по п'ять гравців. Окрім героїв, якими керують гравці, у складі кожного війська є «дрібні» юніти, якими керує комп'ютер. Ці юніти разом із героями мають на меті знищення ворожої бази. Їх називають кріпами. База Radiant розташована внизу ліворуч, а база Dire — угорі праворуч. Кріпи обох команд рухаються групами через рівні проміжки часу, кожні 30 секунд за певними маршрутами: лівою, правою та центральною лініями. На кожній лінії розташовано по три вежі, збудовані для захисту бази, кожна наступна вежа сильніша за попередню. Також на карті є ліс в якому з’являються нейтральні кріпи. Ліс Radiant розташований знизу праворуч, а Dire - зверху ліворуч. Біля центральної лінії у Radiant (у Dire біля нижньої лінії) є лагерь древніх крипів. Вони мають більше здоров’я і дають більше золота.

Герої отримують досвід і гроші за вбивство ворожих героїв, юнітів та знищення будівель. Накопичення досвіду дозволяє вивчати нові, сильніші вміння та магічні здібності, а гроші витрачаються на придбання амуніції чи зброї для підвищення міці героя. Перемагає команда, яка зуміє зруйнувати головну будівлю ворожого міста.

Режими гри[ред.ред. код]

У налаштуваннях є «Режими гри», де пропонуються наступні варіанти:

Назва режиму Опис
All Random Кожному гравцю дається випадковий герой.
All Pick Гравцю доступні всі герої, яких ще не обрали інші гравці.
Single Draft Гравцю дається на вибір три випадкових героя.
Random Draft Гравці по черзі обирають героя з 20 випадкових.
Least Played Mode Гравець не може обрати з-поміж 40 героїв, якими грає найкраще[6].
Captains Mode У кожній команді призначається капітан, який обирає 5 героїв для команди і забороняє 5 героїв для обрання.

Окрім цих є й інші режими, які можна обирати лише у приватному лобі:

Назва режиму Опис
Mid Only Гра ведеться лише на центральній лінії.
Reverse Captains Mode Капітанам надається можливість обирати героїв для команди суперника (за схемою Captains Mode).

Розробка[ред.ред. код]

Створення Dota 2 велося з 2010 року компанією Valve Corporation, добре відомою геймерам завдяки іграм Half-Life та Counter-Strike. До нової розробки перейшли усі без винятку особливості старої DotА, однак тепер вони були реалізовані на рушії Source Engine.

Завдяки сервісу Steam відкрито внутрішньоігровий магазин, в якому за реальні гроші можна придбати одяг та зброю для героїв (вони мають лише візуальні зміни і не дають переваг у грі), нових кур'єрів, ігрові бонуси, квитки на трансляцію чемпіонатів тощо.

З 16 серпня 2011 року почалося відкрите тестування бета-версії Dota 2, участь в якому могли взяти всі охочі (після попередньої реєстрації). Постійний онлайн сягав 300 тисяч осіб, кількість унікальних гравців  — більше 3 мільйонів. З 9 липня 2013 Valve оголосила про завершення тестувань[7]. Офіційний вихід гри затримується лише в Китаї та Південній Кореї через неоднозначності з державною політикою, яка обмежує наявність в іграх кривавих сцен насильства. На початку 2014 року кількість гравців досягла 7 мільйонів[Джерело?].

Турніри Dota 2[ред.ред. код]

У перші дні бета-тестування на кіберспортивому чемпіонаті GamesCom було проведено турнір The International у дисципліні Dota 2, організований самою Valve. На ньому змагалися 16 найкращих команд світу, а сума призових була становила 1,6 млн доларів США. Переможцем турніру, а також власником одного мільйона доларів, стала українська команда Natus Vincere.

Через рік в американському місті Сієтл було проведено другий турнір The International 2. Переможцем турніру та власником мільйона доларів стала китайська команда iG, команда Natus Vincere посіла друге місце.

2013 року знову в Сієтлі було проведено черговий турнір The International 3 . Переможцем турніру та власником 1,437,190 тис. доларів стала шведська команда Alliance, команда Natus Vincere посіла друге місце та здобула 632,364 тис. доларів, третє місце посіла команда Orange 287,438 тис. доларів, також в 2014 році буде проведений турнір The International 4.Проводився також в Сієтлі. Призовий фонд турніру сягнув 10 мільйонів долларів. Переможцем турніру стала китайська команда Newbee. Вона отримала 5 мільйонів долларів.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Napolitano, Jayson (August 23, 2011). «Composer Jason Hayes joins audio team at Valve». Destructoid. Архів оригіналу за July 10, 2012. 
  2. Hernandez, Patricia (July 9, 2013). «Valve Finally "Releases" DOTA 2». Kotaku. Процитовано July 9, 2013. 
  3. McDonald, Tim. «Dota 2 patch adds Linux and Mac support, plus customisable chat wheel». incgamers.com. IncGamers. Процитовано July 19, 2013. 
  4. «Dota 2 on Steam». Steam. Valve Corporation. Процитовано July 19, 2013. 
  5. Hing, David (June 2, 2014). «DOTA 2 prize pool passes $8m». bit-tech. Процитовано June 21, 2014. 
  6. Dota 2 Update  — January 24th, 2013
  7. The Beta Is Over

Посилання[ред.ред. код]

{{{alt}}} Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.