Аденома

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Аденома [1]
Мікрофотознімок аденоми товстого кишечника ((Г&E).
Мікрофотознімок аденоми товстого кишечника ((Г&E).
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 D12, D35.0, D34, D35.2, інші.
МКХ-О: M8140/0
MeSH D000236
CMNS: Аденома на Вікісховищі

Адено́ма (англ. adenoma від грец. aden- — залоза і -oma — пухлина) — доброякісна пухлина, що розвивається з епітелію різних залозистих органів (грудна залоза, печінка, нирки, яєчники, щитовидна залоза та ін.); будовою подібна до відповідної залози. У більшості випадків є гормоно-залежною пухлиною. Іноді злоякісно перероджується.

Клінічні прояви[ред.ред. код]

Клінічні прояви аденоми різняться залежно від її локалізації. Сама собою аденома не викликає жодних неприємних відчуттів і проявлятися, коли через свої розміри починає притискати анатомічні утворення організму — судини, нерви, сечовивідні шляхи. тощо. Аденоми слизових оболонок виступають над поверхнею у вигляді поліпа. Розміри пухлини різноманітні — від декількох міліметрів до десятків сантиметрів. Механізм розвитку аденом у цілому вивчений недостатньо. Однак здебільшого вдається простежити первинні порушення в балансі гормонів-регуляторів функції залозистого епітелію або виявити молекулярно-генетичні аномалії. Щоправда, залежно від локалізації в аденомі є істотні відмінності.

Лікування[ред.ред. код]

Лікування переважно хірургічне - видалення аденоми. Як правило, це призводить до повного виліковування захворювання.

Див. також[ред.ред. код]


Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Q7584588", але не має назви українською мовою, яку треба додати за посиланням d:Special:SetLabelDescriptionAliases/Q7584588/uk. Це повідомлення можна вимкнути задавши параметр |mcat=- в картці.