Амонеміпет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Амонеміпет
ієрогліфами
M17Y5
N35
G7
N35
M17Q3
X1
Y1
O1

Амонеміпет (дав. єгипетськ. Jmn-m-jp.t — «Амон з Карнаку») — бог в давньоєгипетській міфології, якому з XVIII династії поклонялися як Мін-Камутефу і Амон-Міну.

Зображення та функції божества[ред. | ред. код]

Амонеміпета зображували таким, що сидить на троні. Одяг щільно обгортав його тіло. Було видно тільки голову божества. На початку кожної декади його статую перевозили з храму в Луксорі до храму в Медінет Абу. Потім йому здійснювали підношення у вигляді рослинної їжі «джем», спочатку лотос, потім папірус, які символізували Верхній і Нижній Єгипет.

Титул Амонеміпета «син Камутефа» говорить про те, що це божество захищало божественні поля й сприяло зростанню сільськогосподарських культур. Присутність цього бога гарантувала родючість єгипетських земель. Він виконував роль свого роду помічника в сільському господарстві. Від початку XXI династії його зображували у священному човні Амонеміпета, який перепливав зі східної на західну сторону Нілу.[1]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Christian Leitz u.a.: Lexikon der ägyptischen Götter und Götterbezeichnungen. Bd. 1: 3 — y. Peeters, Leuven 2002, ISBN 2-87723-644-7, S. 312–313.
  • Carola Metzner-Nebelsick: Rituale in der Vorgeschichte, Antike und Gegenwart. Studien zur Vorderasiatischen, Prähistorischen und Klassischen Archäologie, Ägyptologie, Alten Geschichte, Theologie und Religionswissenschaft. Interdisziplinäre Tagung vom 1.-2. Februar 2002 an der Freien Universität Berlin. Leidorf, Rahden 2003, ISBN 3-89646-434-5.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Vgl. Catherine Graindorge: Vom weißen Stier des Min zu Amenemope. Metamorphosen eines Ritus. In: Carola Metzner-Nebelsick: Rituale in der Vorgeschichte, Antike und Gegenwart. Studien zur Vorderasiatischen, Prähistorischen und Klassischen Archäologie, Ägyptologie, Alten Geschichte, Theologie und Religionswissenschaft. Interdisziplinäre Tagung vom 1.-2. Februar 2002 an der Freien Universität Berlin. Leidorf, Rahden 2003, S. 41-42.