Брама Сен-Дені

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Брама Сен-Дені (1908).
Брама Сен-Дені (2011).

Брама Сен-Дені  — арка, встановлена в Десятому окрузі Парижа, на перетині вулиць Рю Сен-Дені, Фобур Сен-Дені, Бульвару де Бон Нувель і бульвару Сен-Дені, на так званій королівської дорозі, що веде від передмістя Сен-Дені до Лувру.

Історія[ред.ред. код]

Брама Сен-Дені була спланована архітектором Франсуа Блонделем за наказом Людовика XIV на честь його перемоги на Рейні і в Франш-Конте. Арку збудовано у 1672 року, вона замінила середньовічну браму в міському мурі, побудовану за Карла V.

Короткий опис[ред.ред. код]

Арка, заввишки 25 метрів і шириною 24 метри, є типовим зразком французького класицизму. У опорах воріт є проходи, що призначалися для проходу звичайних містян, які йшли за королівським кортежем. Кожна сторона воріт описує перемоги Короля Сонця. У східній частині видно перемоги, здобуті королем на Рейні, на західній опорі південного фасаду видно перемоги Людовика у Фландрії; південна сторона описує перехід через Рейн, а на північній — взяття Маастріхту.

Галерея[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Pierre Chabat, Dictionnaire des termes employés dans la construction, Paris, Ve A. Morel et Cie, 1881, p. 115-116 (t. IV).
  • Auguste Choisy, Histoire de l'architecture, Paris, 1899, p. 745-746 (t. II).