Міст Нотр-Дам

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міст Нотр-Дам

Міст Нотр-Дам (фр. Pont Notre-Dame) — міст у центрі Парижа через річку Сену. Міст розташований в 4-му муніципальному окрузі.

Короткий опис[ред.ред. код]

  • Довжина мосту: 105 м
  • Ширина: 20 м, разом з двома тротуарами завширшки 4 м кожен
  • Тип конструкції: арковий міст
  • Архітектори: Арон, Жан Наркотики, Жан Résal, Retraint, Біне
  • Будівництво велося з 1910 по 1914 рік
  • Метро: лінія 7, станція Pont Marie

Історія[ред.ред. код]

Міст Нотр-Дам стоїть на тому місці, де вже в античні часи був міст через Сену. Ще до завоювання римлянами Галлії міст був частиною кардо (головною вулицею з північно-південним напрямком) Лютеції . Коли в 52 році до н. е.Тіт Лабієн зі своїми військами підходив до місту, були підпалені всі мости, що вели на острів Сіте, аби супротивник не зміг захопити поселення. Римляни заново побудували міст із каменю і провели через нього дорогу (кардо) від Суассона до Орлеана.

Після облоги міста норманами в 885–886 роках, коли був побудований новий Великий міст (нині міст Міняйл), міст був зруйнований, а замість нього перекинуто невеликий місток з млином (Planche Mibray), який спочатку навіть не доходив до острова й переважно правив понтоном для рибалок.

У 1406 році міст Планш-Мібрей постраждав від повені, і в 1413 король Карл VI розпорядився побудувати на його місці добротний міст з дерева, забудований будинками, який повинен був називатися міст Нотр-Дам. Він обвалився 28 жовтня 1499 року.

Нова конструкція була виконана з каменю і складалася з шести великих аркових прольотів. Міст був добудований в 1507 році і так само був забудований будинками і крамничками, так що швидко став одним з комерційних центрів міста. Будівлі на мосту вперше мали номери: з одного боку парні, з іншого — непарні.

У 1660 році міст був оновлений на честь Людовика XIV і його дружини Марії Терезії, дочки іспанського короля Філіпа IV, які 9 червня одружилися в Сен-Жан де Люс і урочисто в'їхали в Париж 26 серпня. Їхнє весілля було однією з умов Піренейського миру.

У 1786 році за наказом короля з мосту було знесено всі будівлі. У 1853 на старому фундаменті було збудовано новий міст, цього разу з п'ятьма арками. Через часті зіткнення барж з мостом, міст Нотр-дам отримав у народі назву Чортів міст (фр. Pont du Diable). Щоб полегшити баржам прохід під мостом, були прибрані три центральні арки і замінені металевою конструкцією.

Новий міст був побудований Луї-Жаном Резалем, який до цього працював над будівництвом мосту Мірабо і мосту Олександра III. Міст Нотр-Дам був відкритий в 1919 році президентом Раймоном Пуанкаре.

Посилання[ред.ред. код]