Марсове поле (Париж)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вид на Марсове поле з верхнього поверху Ейфелевої вежі
Свято Згоди 21 травня 1848 року. Прибуття професійних об'єднанань

Марсове поле (фр. Champ de Mars) — публічний парк в 7-му окрузі Парижа, між Ейфелевою вежею з північного заходу і Військовою школою з південного заходу. Розташований в західній частині міста, на лівому березі річки Сена.

Історія[ред.ред. код]

У 1751 році Людовик XV прийняв рішення про створення Військової школи для хлопчиків із збіднілих аристократичних сімей. Відкрита велика територія перед будівлею нової школи була названа Марсове поле на честь бога війни Марса. Саме тут була урочисто складена присяга першій французькій конституції 14 липня 1790 року, а також відбувалися події народного повстання 17 липня 1791 року.

У 1783 році фізики Шарль і Робер проводили на Марсовому полі перші досліди з аеростатики. У 1874 році один з піонерів повітроплавання Жан-П'єр Франсуа Бланшар уперше здійснив керований політ на повітряній кулі.

Після Великої революції на Марсовому полі влаштовувалися патріотичні свята. З 1833 до 1860 рік проводились кінні перегони. З 1867 року тут почали регулярно проводитися всесвітні виставки.

До Великої французької революції[ред.ред. код]

До революції Марсове поле використовувалося здебільшого як сільськогосподарські угіддя, мало назву Рівнина Гренель(фр. La plaine de Grenelle). Після будівництва Військової школи, територія використовувалася як військовий плац.

Під час Великої французької революції[ред.ред. код]

Свято Федерації[ред.ред. код]

Свято Федерації — перше велике торжество Французької революції, організоване 14 липня 1790 року, щоб відзначити річницю взяття Бастилії.

Різанина на Марсовому полі[ред.ред. код]

Детальніші відомості з цієї теми Ви можете знайти в статті Розстріл на Марсовому полі.

Різанина на Марсовому полі — подія Великої французької революції, пов'язана з невдалою спробою втечи Людовика XVI. Відбулася 17 липня 1791 року.

Культ Верховної Істоти[ред.ред. код]

Детальніші відомості з цієї теми Ви можете знайти в статті Культ Верховної Істоти.

Свято Верховної Істоти (фр. Fête de l'Être suprême) - свято організоване Жаком-Луї Давідом 8 червня 1974 року на Марсовому полі.

Директо́рія[ред.ред. код]

Детальніші відомості з цієї теми Ви можете знайти в статті Директорія (Франція).

Див. також[ред.ред. код]

Координати: 48°51′22″ пн. ш. 2°17′54″ сх. д. / 48.85611° пн. ш. 2.29833° сх. д. / 48.85611; 2.29833

Література[ред.ред. код]

  • Jacques Hillairet, Pascal Payen-Appenzeller : Dictonnaire des rues de Paris, Editions de Minuit; Édition : 8e éd, 1985.