Тріумфальна арка на площі Каррузель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Арка на площі Каррузель

Тріумфальна арка на площі Каррузель в Парижі (фр. Arc de Triomphe du Carrousel) — пам'ятка архітектури в стилі ампір, була споруджена перед палацом Тюїльрі за наказом Наполеона для увічнення його перемог в 1806—1808 роках. Від арки на схід було прокладено 9-кілометрову історична вісь, яку складають Площа Згоди, Єлисейські поля зі значно масштабнішої Тріумфальною аркою та Велика арка Дефанс.

Проект арки підготували Шарль Персей та П'єр Фонтен, що надихнулися формами давньої арки Костянтина в Римі. Споруду увінчує квадрига святого Марка, вивезена з Венеції. Після падіння Наполеона її довелося замінити скульптурною композицією, яка алегорично зображає тріумф Бурбонів (скульптори Франсуа-Фредерік Лемо, Франсуа Жозеф Бозіо).

Сюжети скульптурного оздоблення для арки підбирав особисто Домінік Віван-Денон. Тут зображені Пресбурзький мир, тріумфальний в'їзд Наполеона до Мюнхена й до Відня, Битва під Аустерліцем, конгрес у Тильзіті й падіння Ульма. Крім того, арку прикрашають геральдичні символи Італійського королівства та Французької імперії.


Алегорія Франсуа Жозефа Бозіо Мир в колісниці тріумфу на Тріумфальній арці Каррузель
Алегорія Франсуа Жозефа Бозіо Мир в колісниці тріумфу на Тріумфальній арці Каррузель

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]