Пассі (кладовище)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Цвинтар Пассі
Цвинтар Пассі
Цвинтар Пассі
Інформація про цвинтар
Країна Франція
Розташування Париж
Адреса rue du Commandant Schœlsing 2

Кладовище Пассі (фр. Cimetière de Passy) — одне з відомих кладовищ Парижа, розташоване у XVI окрузі за адресою: rue du Commandant Schœlsing 2. Кладовище влаштоване як сад, що висить, воно височіє над майданом Трокадеро та лежить поблизу від палацу Шайо. Щоб відвідати кладовище, потрібно обійти пагорб і пройти через монументальні ворота, які створив архитектор Берже. Кладовище налічує до 2000 могил.

На почтаку XIX сторіччя на місці стровинних кладовищ Парижа виникали нові. За межами міста (ці райони увійшли в кородони міста лише 1 січня 1860 року) були засновані кладовища Монмартр — на півночі, Пер-Лашез на сході та кладовище Монпарнас на півдні. У самому серці французької столиці виникло кладовище Пассі.

Кладовище було відкрито у 1820 році в заможному кварталі на правому березі поблизу Єлисейських Полів, що зробило кладовище Пасі місцем поховання паризької аристократії, це єдине паризьке кладовище, да наявні приміщення, що опалюються. Після Першої світової війни на одній зі стін кладовища встановлено барельєф військової слави.

Відомі особистості, поховані на кладовищі[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]