Міст Згоди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міст Згоди

Міст Згоди (фр. Pont de la Concorde) — один з найбільш завантажених мостів Парижа . Він з'єднує набережну Тюїльрі і Площу Згоди на правому березі з набережною Орсе і Бурбонським палацом на лівому березі . Міст Згоди є 153 м завдовжки й 34 м завширшки.

Істоія[ред.ред. код]

З моменту створення Площі Згоди паризькі архітектори задумували замінити тимчасову переправу через Сену в цьому жвавому місці постійним мостом. У 1787 році роботу над його зведенням почав майстер французького класицизму Жан-Родольф Перроне . На початку будівництва він називався мостом Людовика XVI , проте після закінчення будівельних робіт в 1791 році його назвали мостом Революції. Така назва виникла тому, що при будівництві споруди використовувався камінь з розібраної Бастилії .

Наполеон наказав прикрасити міст статуями восьми його генералів, які загинули в боях. За часів реставрації Бурбонів їх замінили статуї ключових фігур старого режиму — великих міністрів (Сугерій , Сюллі , Рішельє , Кольбер), полководців (Дюгеклен , Баярд , Конде , Тюренн) і мореплавців (Турвіль , Сюффрен , Дюкен і корсар Дюге-Труен). Їхня вага створювала загрозу обвалення моста, тому за Луї-Філіпа скульптурне оздоблення демонтували й перевезли у Версаль . У 1930-1932 роках міст зазнав реконструкції, що збільшило його пропускну здатність удвічі.

Посилання[ред.ред. код]