Міст Александра III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міст Александра III

Міст Александра III (фр. Pont Alexandre III) — одноарковий міст, перекинутий через Сену у Парижі між Домом інвалідів і Єлисейськими Полями. Довжина моста становить 160 метрів. Щоб не затуляти панораму Єлисейських Полів, висота споруди не перевищує шести метрів, що на момент його створення вважалося дивовижним досягненням.

Історія[ред.ред. код]

Міст був закладений в ознаменування Франко-російського союзу між імператором Миколою II в жовтні 1896 року і споруджений за чотири роки. Названий на честь його батька — імператора Александра III. Відкрився напередодні Всесвітньої виставки 1900 року. З 1975 року міст охороняється державою як пам'ятка історії та архітектури.

У багатьох путівниках міст Александра III описується як найвитонченіший міст в Парижі. Декоративне оздоблення мосту, з фігурами пегасів, німф та янголів, є яскравим зразком стилю боз-ар і має багато спільного з оформленням Гран-Пале, розташованого поруч. З боків від в'їзду на міст підносяться 17-метрові ліхтарні стовпи, над якими височать бронзові фігури, що символізують Сільське господарство, Мистецтво, Війну і Битву. У центрі мостових арок розташовані німфа Сени з гербом Франції і німфа Неви з гербом імператорської Росії, обидві виконані з міді Ж. Ресіпо.

Міст Александра III має «брата-близнюка» у Петербурзі — спроектований французами Троїцький міст через Неву. Він будувався в один час з мостом через Сену, і його спорудженення також підкреслювало культурно-політичну близькість двох країн: на церемонії закладки був присутній французький президент Фелікс Фор. Ліхтарі паризького мосту були повторені при перебудові Троїцького мосту в Санкт-Петербурзі в кінці XIX століття.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]