Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України 02.jpg

Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Ліквідовано у 2015 році.[1][2]

Основним завданням Укрнацпроекту є забезпечення реалізації стратегічно важливих проектів, що забезпечують технологічне оновлення та розвиток базових галузей реального сектору економіки України[3].

Розташоване в Києві по вул. Велика Житомирська, 11

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Держінвестпроект України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері інвестиційної діяльності та управління Національними проектами — стратегічно важливими проектами, що забезпечують технологічне оновлення та розвиток базових галузей реального сектору економіки України.

Агентство відповідає за реалізацію Інвестиційної реформи в Україні, яка покликана:

 • радикально змінити процедури адміністрування державних видатків розвитку
 • використовувати обмежений ресурс держави, як засіб для партнерства з приватним капіталом
 • створити необхідну інфраструктуру для залучення інвестицій
 • створити умови для радикального збільшення притоку інвестицій

Передбачається, що її результатом стане радикальне покращення інвестиційного клімату та формування системи якісних інвестиційних пропозицій — проектів підготовлених за міжнародними стандартами.

Іншим важливим напрямком роботи зі здійснення реформ є реалізація Національних проектів — своєрідних «точок зростання» економіки України, центрів залучення інвестиційних ресурсів.

«Національні проекти» — це масштабні економічні проекти, які мають стратегічне значення для цілих галузей української економіки, спрямовані на вирішення окремих соціальних проблем або радикальне економічне оновлення цілих регіонів.

«Національні проекти» спрямовані на поліпшення якості життя, енергозабезпечення та енергозбереження, підвищення рівня людського потенціалу, кардинального збільшення припливу прямих інвестицій.

Кожен із цих проектів фактично означає створення нової індустрії в Україні. Це й LNG — індустрія, і сміттєпереробна галузь, і галузь відновлювальної енергетики та ін..

Держава взяла на себе підготовку старт-апів проектів, до яких входить фінансування техніко-економічного обґрунтування, виділення земельних ділянок, усунення регуляторних перешкод, а в окремих випадках — також надаватимуться державні гарантії. Але понад 80 % коштів для реалізації «Національних проектів», навіть враховуючи їх соціальну складову, будуть залучені з ринку. Національні проекти — перспективні та вигідні для бізнесу проекти. Їх реалізація передбачає системні зміни в умовах доступу до ринку, ведення бізнесу, спрощення процедур отримання дозволів та їх мінімізацію, прозоре законодавче поле.

Сфера управління[ред. | ред. код]

До сфери управління Держінвестпроекту України віднесено 27 державних бюджетних установ — регіональних центрів з інвестицій та розвитку, які представляють кожний регіон країни: Вінницький, Волинський, Дніпропетровський, Донецький, Житомирський, Закарпатський, Запорізький, Івано-Франківський, Київський міський, Київський обласний, Кіровоградський, Кримський, Луганський, Львівський, Миколаївський, Одеський, Полтавський, Рівненський, Севастопольський, Сумський, Тернопільський, Харківський, Херсонський, Хмельницький, Черкаський, Чернівецький, Чернігівський.

Список національних проектів[ред. | ред. код]

 • «LNG-термінал» — будівництво на чорноморському узбережжі України терміналу з прийому 10 млрд м³ зрідженого газу.
 • «Енергія природи» — створення «чистого» джерела енергії — вітру і сонця у плановому обсязі 2000 МгВт встановленої потужності, що є аналогом енергії, отриманої від 2 млрд куб. імпортного газу. Цей проект буде реалізовано переважно в Криму та Запоріжжі.
 • «Нова якість життя» — в рамках цього проекту реалізуватимуться п'ять підпроектів:
  • «Чисте місто» — будівництво сучасних комплексів з переробки твердих побутових відходів.
  • «Якісна вода» — програма забезпечення населення якісною питною водою.
  • «Відкритий світ» — створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв'язку четвертого покоління (4G).
  • «Місто майбутнього» — формування стратегічного плану та проектів розвитку міста.
  • «Нове життя» — нова якість охорони материнства і дитинства.
 • «Олімпійська надія 2022» — спрямований на реалізацію ініціативи Президента України щодо проведення зимових олімпійських ігор 2022 року в Карпатах.
 • «Повітряний експрес» — створення швидкісного залізничного сполучення між Києвом та аеропортом Бориспіль.

Італійський етап роуд-шоу[ред. | ред. код]

У Римі 3 жовтня 2012 року відбувся італійський етап роуд-шоу. Це — захід, організатором якого виступила Торгово-промислова палата Італії в Україні для того, щоб було представлене Державне агентство інвестицій та національних проектів. Місце проведення заходу: приміщення Unioncamere (площа Саллустіо, 21). Формат «Роуд-шоу» був обраний невипадково. Він передбачає, що участь у заході будуть брати лише дійсно зацікавлені представники урядових і ділових кіл Італії. До президії роуд-шоу увійшли президент Торгово-промислової палати Італії в Україні Мауріціо Карневале, перший радник міністра зовнішніх справ Італії Вінченце Ерколе Салазар Сарсфілд, віце-секретар Unioncamere Сандро Петтінато, ассессор по комерційній діяльності мерії Риму Давіде Бордоні та голова парламентської групи «Україна-Італія» Вальтер Тоньї. Українська сторона делегації була представлена керівником ТЕМ українського посольства в Італії Вадимом Саблуком, членами делегації Держінвестпроекту — Іллею Шевляком, заступником Голови Держінвестпроекту, Сергієм Євтушенко — директором департаменту «Єдиного інвестиційного вікна», Русланом Свірським — начальником відділу інвестиційної інфраструктури департаменту інвестиційної політики та регіонального розвитку, Юрієм Гусєвим — представником департаменту національних проектів. Сім десятків підприємців та представників різних організацій з Італії стали відвідувачами роуд-шоу. Однією з цілей цього заходу була презентація інвестиційного потенціалу України. Для цього були представлені національні проекти: «Індустріальні парки», «LNG Україна», Міська кільцева автомобільна дорога навколо м. Київ", «Олімпійська надія 2022» та проект «InterMedicalEcoCity». Під час проведення роуд-шоу в Італії був укладений договір, суть якого — обмін досвідом у інвестиційному напрямку з торгово-промисловими палатами України та Італії. Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України та Торгово-промислова палата Італії уклали Меморандум про співробітництво.

Очільники[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]