Дніпровський металургійний комбінат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дніпровський металургійний комбінат
Тип бізнес і підприємство
Форма власності відкрите акціонерне товариство
Галузь чорна металургія
Засновано 1889
Штаб-квартира Кам'янське (Україна)
Ключові особи Подкоритов Олександр Леонідович
Продукція чавун, сталь, прокат
Холдингова компанія Індустріальний союз Донбасу
Сайт www.dmkd.dp.ua
Нагороди
Order of Friendship

Дніпровський металургійний комбінат у Вікісховищі?

ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» — найбільше підприємство України повного металургійного циклу. Виробляє щорічно 5600 тис. тонн агломерату, 4350 тис. тонн чавуну, 3850 тис. тонн сталі, 3829 тис. тонн готового прокату. З 1925 року до часів декомунізації в Україні носив ім'я більшовицького діяча Фелікса Дзержинського.

Станом на початок 2011 р. на заводі працює 15,7 тис. чоловік.

Історія[ред. | ред. код]

Польсько-бельгійське акціонерне товариство «Південноруське Дніпровське металургійне товариство» заснувало Дніпровський металургійний завод на правому березі Дніпра в Кам'янському, на якому 2 березня 1889 року введено першу доменну піч. На початку XX ст. Дніпровський завод став найбільшим в Україні.

У 1913 році тут діяло 5 доменних печей, 10 мартенівських, 9 прокатних станів.[1]

Під час Першої світової війни завод занепав. З 1918 року майже не працював. Робота заводу відновилася лише у квітні 1925 року, з запуском першої доменної печі. 1926 року працювало 4 доменних печі, 9 мартенівських печей.[1]

1984 року завод перетворено на металургійний комбінат. 1997 року завод став акціонерним товариством, що був проданий державою 2003 року Індустріальній спілці Донбасу.

Сьогодення[ред. | ред. код]

На початку XXI ст. Дніпровський металургійний комбінат спеціалізується на виробництві чавуну, прокату і займає монопольне становище на ринку широкосмугової універсальної сталі і на ринку профілів. Комбінат є єдиним у світі постачальником катаної осьової профільної заготівки для залізничного транспорту, що реалізовується в основному на американському ринку і сертифікованої Американською асоціацією залізниць. Свою продукцію комбінат поставляє до Німеччини, Італії, Бельгії, країн СНД, Близького Сходу, Китаю і на внутрішній ринок.

Фінансові показники[ред. | ред. код]

2009 рік:

  • Чистий збиток — 1 млрд. 64,066 млн гривень

2010 рік:

  • Чистий збиток — 1 млрд. 223,325 млн гривен
  • Усього активів — 6 млрд. 860,038 млн гривень[2].

Екологія[ред. | ред. код]

Станом на 22 лютого 2011 р. Дніпровський металургійний комбінат входив до десяти об'єктів, які є найбільшими забруднювачами навколишнього природного середовища в Україні.[3]

Директори, голови правління[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]