Дніпровський автобусний завод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дніпровський автобусний завод
Тип бізнес і підприємство
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь автомобільна промисловість
Засновано 1965
Штаб-квартира Кам'янське
4759.ua.all.biz

Дніпровський автобусний завод — входить в холдинг ЛАЗ, спеціалізується на виробництві та капітальному ремонті автобусів.

Історія[ред. | ред. код]

Автобус ЛАЗ А183

Заснований в 1965 році як Дніпродзержинський авторемонтний завод для капітального ремонту чехословацьких автомобілів «Татра» і «Шкода», що надходили в СРСР. З запуском другої черги заводу, в 1970 році підприємство освоїло капітальний ремонт автобусів «Ікарус». У 1980-х роках саме капітальний ремонт «Ікарусів» став основним напрямком діяльності заводу. 1994 року підприємство було перетворено у ВАТ «Дніпродзержинський авторемонтний завод». У 1998 році завод освоїв виробництво власного автобуса ДАЗ-3220 «Дніпро» на шасі вантажівки ГАЗ і його модифікації з карбюраторним двигуном ДАЗ-3221. 2001 року підприємство перейменовано у ВАТ «Дніпродзержинський автобусний завод». У тому ж році на шасі автомобіля IVECO Turbodaily реалізовано проект автобуса малої місткості ДАЗ-3240 "Дніпро"[1], який в серію не пішов і залишився працювати на заводі. Нині підприємство змінило форму власності і входить до складу холдингу ЛАЗ. 2003 року на Дніпровський автобусний завод передано технологічне оснащення на автобуси ЛАЗ-695, і розгорнуто їх виробництво. В рамках державної програми України «Шкільний автобус» на ДАЗі реалізований власний варіант шкільного автобуса на базі ЛАЗ-695Н. В липні 2011 року завод почав випуск автобусів ЛАЗ А183. Крім виробництва нових автобусів підприємство продовжує виконувати замовлення на здійснення капітальних ремонтів вітчизняних автобусів та «Ікарусів».

У 2012 році завод освоїв виробництво автомашин «швидкої допомоги» на базі автофургона Renault Master. З 1 січня до початку червня 2012 року завод випустив 8 автобусів і 5 автомашин «швидкої допомоги» [2].

У березні 2013 року керівництво холдингу "ЛАЗ" прийняло рішення про перенесення виробництва міських автобусів ЛАЗ з Львівського автобусного заводу в Дніпродзержинськ та припинення виготовлення автомашин «швидкої допомоги» на Дніпровському автобусному заводі.[3]

Продукція[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]