Довгалюк Віктор Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віктор Олександрович Довгалюк
ДовгалюкВ.О..JPG
Народився 15 серпня 1967(1967-08-15) (55 років)
смт Млинів, Млинівський район, Рівненська область, Україна
Національність українець
Громадянство Україна УкраїнаНімеччина Німеччина
Навчання Львівський інститут декоративно-прикладних мистецтв
Напрямок монументалізм, медіа-арт
Роки творчості 1990-ті — наш час
Працював у містах Київ, Берлін, Париж, Суми
Нагороди

Лауреат першого призу Всесвітнього фестивалю медіа-мистецтва Concours International de Net-Art в рамках Villette Numerique Festival (м. Париж, Франція)

Довгалюк Віктор Олександрович (*15 серпня 1967(19670815), смт Млинів Млинівського району Рівненської області)  — україно-німецький художник та скульптор. Проживає у Берліні.

Біографія[ред. | ред. код]

Вітор Довгалюк народився в родині художника Олександра Довгалюка.

Навчався у Млинівській середній школі і художній школі, у художній школі керівником якої був його батько[1].

На самому початку навчання у школі вийшов невеличкий конфуз через те, що Віктор приніс до школи не "той" буквар:

У нашій родині було багато забороненої літератури, та я малий про це звісно не знав, тому й прихопив до школи буквар, навіть не знаю у які часи випущений. Вчителька як глянула, так жахнулася, адже не було Лєніна, та й взагалі йшлося про вільну Україну. Такий ґвалт піднявся. Батько ледь з партії не вилетів. Тоді батьки приховали всю літературу, яку потім виявив аж за часів незалежної України.

По завершенні школи навчався у Львівському інституті декоративно-прикладних мистецтв, де вивчав дизайн.

Після закінчення інституту переїхав до Києва, де працював у центрі Сороса. У Києві він заприятелював з Кристіаном Зіґлером з Німеччини, який познайомив його з новою хвилею медіа-мистецтва - відео-арт. Бував у Німеччині, а згодом на запрошення переїхав до Берліна, де 2003 року закінчив Берлінський інститут нових медіа мистецтв. Був учасником багатьох виставок та симпозіумів у країнах Євросоюзу та Україні.

Творчість[ред. | ред. код]

«Памятник цукру», автор  — Довгалюк В. О.
Скульптура «Квітка Сумщини», автор  — Довгалюк В. О.

Віктор Довгалюк — автор пам'ятника цукру, який розташований на Покровській площі у місті Суми. Відкриття пам'ятника було приурочено до Дня міста у 2010 році[2][1]. Також він є автором дерев'яної скульптури «Квітка А», створеної під час І Міжнародного симпозіуму міської скульптури «Чарівна квітка — місто Суми», який проходив з 10 серпня по 4 вересня 2009 року у міському парку відпочинку імені Кожедуба[3][4][1].

Також Віктор Довгалюк брав участь у зустрічі про сучасні медійні мистецтва у світі та Україні у Центрі міської історії у Львові[5] та у Першому Київському міжнародному симпозіумі сучасної паркової скульптури «Фонтан любові», який проходив у Маріїнському парку у Києві протягом листопада 2009 року, і на якому він створив скульптуру «Один плюс один — дорівнює один»[6].

Крім того, він є автором проектів «Akuvido» (разом з Ганною Куц) та «City Interactive», який було реалізовано у Роттердамі (Нідерланди) за підтримки V2_Lab (Institute for the Unstable Media)[5].

Нагороди[ред. | ред. код]

 • Лауреат першого призу Всесвітнього фестивалю медіа-мистецтва Concours International de Net-Art в рамках Villette Numerique Festival (м. Париж, Франція) разом з Ганною Куц за проект «Akuvido»[5].
 • Грамота міського голови м. Суми (2010)[7].
 • Грамота міського голови м. Суми учасників І Міжнародного симпозіуму міської скульптури «Чарівна квітка — місто Суми» (2009)[8].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. а б в Гончарук Н. Кто сделал вечный сахар? [Архівовано 25 серпня 2017 у Wayback Machine.] Данкор онлайн. 11.09.2010. (рос.)
 2. Цукру — вдячні сумчани. [Архівовано 5 березня 2016 у Wayback Machine.] Муніципальний інформаційний портал. 06.09.2010.
 3. Ермітаж дерев'яних скульптур. [Архівовано 5 березня 2016 у Wayback Machine.] Муніципальний інформаційний портал. 08.09.2009.
 4. Сумський Міжнародний симпозіум скульптури «Чарівна квітка міста Суми». [Архівовано 5 березня 2016 у Wayback Machine.] Муніципальний інформаційний портал. 04.09.2009.
 5. а б в Центр міської історії Центрально-Східної Європи. «МедіаДепо» та інтерактивне місто: як зробити медійний фестиваль у Львові
 6. Новицкий В. Парки любви или парки отдыха?[недоступне посилання з липня 2019] 2000. 17.12.2009. (рос.)
 7. Розпорядження міського голови м. Суми № 715-Р «Про нагородження скульпторів» від 03.09.2010 року [Архівовано 18 січня 2021 у Wayback Machine.] «за високий професіоналізм, багаторічну творчу працю із створення неповторних витворів образотворчого мистецтва та з нагоди святкування 355-ї річниці м. Суми».
 8. Розпорядження міського голови м. Суми № 715-Р «Про нагородження учасників І Міжнародного симпозіуму міської скульптури „Чарівна квітка — місто Суми“» від 01.09.2009 року [Архівовано 05.03.2016, у Wayback Machine.] «за участь у проведенні І Міжнародного симпозіуму міської скульптури „Чарівна квітка — місто Суми“, особистий внесок у благоустрій м. Суми, відродженні найкращих традицій його духовності, популяризації дерев'яної скульптури та з нагоди Дня міста Суми».

Джерела[ред. | ред. код]