Зелена канапа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Галерея «Зелена канапа» — приватна галерея сучасного мистецтва заснована в 2006 році. Розташована у місті Львів на вулиці Вірменській в будинку №7, приміщенні середньовічного вірменського суду "хуц", або "хуцу", під дзвіницею (1570 р.) Вірменського собору.. Працює з вівторка по неділю, з 12 – 19, вхід вільний.

Діяльність[ред. | ред. код]

«Зелена канапа» співпрацює з найкращими представниками мистецького Львова, що має давні культурні традиції і мистецьку школу: Львівська національна академія мистецтв , Українська академія друкарства, Львівський Коледж Декоративного і прикладного мистецтва імені Івана Труша.

Змінні експозиції відбуваються кожні три-чотири тижні. Концептуальні проєкти, персональні виставки, щорічні сезонні експозиції. Галерея представляє такі види мистецтва: Живопис, скульптура, графіка, ремесла, медіа-мистецтво, інсталяція тощо.

Для більшості творів представлених на виставках в галереї «Зелена канапа» - це прем'єрний показ. Крім того для значної частини митців – виставки в галереї «Зелена канапа» також перші в творчій біографії.

Галерея «Зелена канапа» з успіхом представляла львівське мистецтво на міжнародних фестивалях „Арт-Київ” в 2007, 2008, започаткованого Українським домом у 2006 році. У Фестивалях "Файн Арт" у 2009, 2011 роках, що відбувались у Мистецькому Арсеналі ( Київ).

Бере участь у львівських фестивалях, серед яких Форум видавців у Львові (2007), Ніч у Львові 2010, 2011, 2012, 2013 рр., Дні Львова у містах України (Суми 2013), Фестиваль "Японська весна" 2014 Архівовано 28 січня 2020 у Wayback Machine. та інших.

Галереєю була проведена тематична групова виставка до Євро-2012. Архівовано 28 грудня 2019 у Wayback Machine., що увійшла до програми заходів чемпіонату.

Серед важливих виставок - власний проєкт галереї “Музей” реалізований галереєю і має три етапи: перший - “Музей. Живопис 90-х.”(2011), другий - “Музей. Графіка 90-х”(2013) Архівовано 13 вересня 2017 у Wayback Machine. та третій - “Музей. Скульптура 90-х”(2015) Архівовано 31 грудня 2017 у Wayback Machine.. Під час проведення першого етапу проєкту було видано каталог.

В рамках проєкту “Династії” за підтримки Культурно-ділового центру «Рубаненко і партнери» Архівовано 10 лютого 2020 у Wayback Machine. галерея “Зелена канапа” представила виставку «Мистецька родина Турецьких: Василь, Іван, Лук`ян, Ольга Турецькі та Наталя Пухінда» на форумі “ПогранКульт:ГаліціяКульт” у Харкові Архівовано 11 серпня 2020 у Wayback Machine. (2016).

Галерея є повноцінним учасником арт ринку в Україні Архівовано 11 жовтня 2019 у Wayback Machine. і виступає представником інтересів безпосередньо самих художників, реалізовуючи продаж авторських творів. Також працює інтернет магазин Архівовано 18 лютого 2020 у Wayback Machine.. Асортимент надзвичайно широкий, від прикрас і кераміки до живопису і скульптури. “Зелена канапа” забезпечує проданий художній твір всіма необхідними супровідними документами, а також сертифікатом ідентичності \ пам`яткою колекціонера.

Серед сфер діяльності галереї є також участь у освітніх проєктах. Зокрема, Олеся Домарадзька, куратор галереї провела лекції в рамках освітньої ініціативи "П'ята пара" (ЛКДУМ ім. І.Труша)  “Як сучасному молодому художнику само репрезентувати себе в галереї?"(2017). А також лекцію “Десять найпопулярніших питань які ми чуємо в галереї і відповіді на них” на запрошення мистецтвознавиці Катерина Кіт-Садової у готелі “Леополіс”. В Urban бібліотеці "Арт ринок. Особливості українського на фоні світового" (2019), "Про 57- му бієналє мистецтва у Венеції" та ін. Деякі з них можна переглянути на youtube каналі галереї.

Знаковою експозицією для галереї “Зелена канапа” стала виставка “Богдан Сорока. Графіка”(2019) на якій було представлено роботи з кількох серій з кольорових та чорно-білих ліноритів. Виставка була посмертною. Відвідувачі могли побачити твори, які раніше не були представлені.

Галерея “Зелена канапа” брала участь у Kyiv Art Week 2019 Архівовано 4 серпня 2020 у Wayback Machine. де представила проєкт Андрія Савчука та Назара Симотюка “Зв’язки”. Архівовано 18 лютого 2020 у Wayback Machine.

Серед художників з якими співпрацює галерея «Зелена канапа»:

Зелена Канапа Архівовано 5 жовтня 2013 у Wayback Machine. - головна сторінка[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]