Донецька група Армії УНР

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search
Донецька група Армії УНР
На службі 1918
Країна Flag of the Ukrainian State.svg УНР
Вид Coat of Arms of UNR.svg Армія УНР
Війни/битви Радянсько-українська війна
Командування
Командувач Сікевич Володимир Васильович

Донецька група Армії УНР — група військ армії УНР полковника Володимира Сікевича (4 полки).

Історія[edit | edit source]

На початок квітня 1918 року Запорозька дивізія військ УНР перетворилася в значну силу і складалася з 20 тисяч багнетів і шабель, при 5 бронепоїздах, 12 панцирниках, 64 гарматах, 4 літаках. Вхідна в неї Донецька група військ армії УНР полковника Сікевича (4 полки), наступаючи в авангарді німецьких військ, 4 квітня увірвалася до Донбасу, зав'язавши бій за станцію Лапна із залишками Одеської армії П. Лазарева. До 8 квітня ця група захоплює Константиноград (нині Красноград) і стратегічну станцію Лозову. Далі Донецька група швидко просунулася в напрямку Барвінкове — Слов'янськ[1].

Під кінець квітня 1918 року група військ, звільнивши велику частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР з Росією і тодішнім Доном.[2] 30 квітня 1918 року українські війська біля станції Колпакове встановили свої символи на кордоні Української держави — два високі стовпи, розмальовані у кольори національного прапора. На кожному з двох стовпів намалювали тризуб, а під написали «У.Н.Р.».[джерело?]

Вшанування[edit | edit source]

  • Через 100 років, у 2018 році Україна встановила 30 квітня Днем прикордонника України на честь виходу військ УНР на міжнародно визнаний українсько-російський кордон.

Див. також[edit | edit source]

Примітки[edit | edit source]

  1. Савченко Виктор, «Двенадцать войн за Украину», Издательский дом «Фоліо», 2006 г. — С.123
  2. Відтепер українські прикордонники відзначатимуть професійне свято 30 квітня – Президент — Офіційне інтернет-представництво Президента України. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 2018-04-27. 

Джерела[edit | edit source]

  • Савченко Виктор, «Двенадцать войн за Украину», Издательский дом «Фоліо», 2006 г. (рос.)
  • Гайдамаки з Донбасу