Кандінський Василь Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Василь Васильович Кандінський
Василий Васильевич Кандинский
Vassily-Kandinsky.jpeg
Дата народження 4 (16) грудня 1866(1866-12-16)
Місце народження Москва
Дата смерті 13 грудня 1944(1944-12-13) (77 років)
Місце смерті Нейї-сюр-Сен, Франція
Національність росіянин
Громадянство Російська імперія, Німеччина, Франція
Жанр живопис, графіка
Навчання Академія мистецтв в Мюнхені
Напрямок Абстрактне мистецтво, Експресіонізм
Роки творчості 1896-1944
Твори На білому ІІ, Синій вершник
Сайт www.wassilykandinsky.net

Васи́ль Васи́льович Канді́нський (4 (16) грудня 1866(18661216), Москва — 13 грудня 1944, Нейї-сюр-Сен, Франція) — російський художник, графік і теоретик мистецтва. Жив та творив у Росії, Німеччині та Франції. Кандінський вважається першим абстракціоністом.

Біографія[ред.ред. код]

Кандінський народився в Москві у родині комерсанта, але провів своє дитинство в Одесі. Тут він вчився в гімназії та одержав художню і музичну освіту. З 1885 по 1893 рік Василь Кандінський навчався в Московському університеті вивчаючи право та економіку. Йому була запропонована посада професора в Тартуському університеті.
У віці 30 років Кандінський вирішив зайнятись живописом. Він вчився у Антона Ажбе і пізніше в Академії мистецтв у Мюнхені у Франца фон Штука. В 1911 він разом з відомими німецькими експресіоністами організував альманах та групу «Синій вершник». В неї входили Франц Марк, Олексій Явленський, Пауль Клеє та Мар'яна Верьовкіна. В 1914 році, коли почалася Перша світова війна, Кандінський повернувся в Москву. Після революції він активно займався організацією художньої творчості та обіймав посаду віце-президента Академії художніх наук. В 1921 році Кандінський повернувся до Німеччини. З 1922 по 1933 рік працює викладачем у школі мистецтва та архітектури Баугаус. В 1928 році Кандінський отримав німецьке громадянство, але вже у 1933 емігрував до Франції. Проживав у Парижі. У 1939 році отримав французьке громадянство. Художник помер 13 грудня 1944 в передмісті Парижа Нейї-сюр-Сен.

Творчість[ред.ред. код]

Для творів Кандинського характерна синестезія, сприйняття фарб не тільки як оптичних, але і як звукових стимулів. Він класифікував фарби за їх ароматами, звуками та формами. Наприклад, він вважав, що синьому кольору відповідає коло, червоному — квадрат, жовтому — трикутник. Таким чином свої картини він створював подібно до музичних симфоній шукаючи гармонію у поєднанні кольорів. Кандінського часто називають першим абстракціоністом, оскільки його творчість поступово еволюціонувала від зображення реалістичних форм до геометричних та кольорового символізму. Частим мотивом творчості художника є вершник, який долає дракона. Митець вважав це символом духовної боротьби людини. Кандінський бачив мистецтво як форму духовності людини. Свій погляд на мистецтво художник виклав у теоретичній праці «Про духовне в мистецтві. Особливо у живописі».

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Commons
ВікіСховище має мультимедіа-дані до теми