Корнет (військове звання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Корнет Кірасирського полку, з 1756 до 1762 року.

Корне́т (італ. corno — ріг, бойова труба) — військове звання армій низки країн, переважно в кавалерії. Назва походить від посади сурмача при полководцеві, який за наказом воєначальника передавав сигнали військам під час битви.

Вперше звання корнет з'явилося за часів англійської буржуазної революції 17 століття. Ранг існував у кавалерії багатьох армій світу, таких як Швеція (швед. Kornett), Російська імперія (корнет), та континентальної армією США під час війни за незалежність.

Звання корнета — первинний обер-офіцерський чин (звання) і посада в кавалерії (за винятком козаків) до 1917 року, а в арміях білого руху декілька довше. Було введено імператрицею Анною Іоаннівною для кавалерії в 1731 році замість звання прапорщика або фендріка (в німців, армії Австро-Угорщини — фенріх); спочатку відносилося до XIV класу Табелі про ранги. Скасовано Катериною II в 1765 році, відновлено її сином Павлом I в 1798 році.

В результаті реформи 1884 роки звання корнета переводиться в XII клас, але при цьому на відміну від армійського прапорщика воно не є факультативним званням військового часу. Корнети вважаються на клас нижче за армійських підпоручиків, але носять такі ж погони, при цьому звання поручик в кавалерії немає.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]