Поручик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Поручник)
Перейти до: навігація, пошук
Погон поручника армії Польщі

Пору́чик[1] (рос. поручик, чеськ. poručík) — військове звання (чин) молодшого офіцерства в арміях ряду держав.

Нині звання поручика існує в арміях таких країн, як Чехія та інших, і відноситься до молодших офіцерів.

«Великий тлумачний словник сучасної української мови» 2005 року (головний редактор — В'ячеслав Бусел[2]) ототожнює звання поручник в Легіоні УСС, Армії УНР, Українській Галицькій Армії з поручиком — офіцером російської царської армії — не вказуючи більш детальної інформації.[3]

Офіцерське звання Українських січових стрільців (1914-1918 )[ред.ред. код]

Знаки розрізнення поручика Українських січових стрільців (1914-1918)

Обер-офіцерське військове звання українських січових стрільців, австро-угорським еквівалентом було військове звання «обер-лейтенант» (нім. Oberleutenant). Вище за рангом ніж підпоручик, але нижче за сотника.

Українські січові стрільці, українське добровольче національне формування (легіон) у складі австро-угорської армії мало такі ж знаки розрізнення як і інші підрозділи цісарського війська. Звання хоч і мали українську назву, але були порівняні до айстро-угорських. Знаки розрізнення були на петлицях (для УСС синього кольору) у вигляді шестипроменевих зірочок та галунів (широкого для штаб-офіцерів, вузького для хорунжого та підхорунжого) . У 1915 році був виданий указ щодо використання добровольцями чотирьохпроменевих зірочок як знаків розрізнення, замість шестипроменевих, також змінювалося їх розташування на петлицях. Але це нововведення не набуло широкого розповсюдження. Наприкінці 1916 року у Австро-угорській імперії була введена нова форма, для якої не передбачалися кольорові петлиці. Знаки розрізнення кріпилися на комірі мундиру, за ними нашивалися вертикальні кольорові стрічки (для українського легіону жовта та блакитна стрічки).

Знаками розрізнення поручника (поручика) були дві золотисті металеві шестипроменеві зірочки на петлиці (чи на комірі мундиру). Зірочки були розташовані одна над одною.

Молодше звання
Підпоручик
Підпоручик
Українські січові стрільці
Українські січові стрільці
Поручик
Старше звання
Сотник
Сотник

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Танк Це незавершена стаття з військової справи.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.