Маглемозе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Маглемозе (Maglemose) — археологічна культура Північної Європи середньокамяної доби.

Датується в основному 5000-4000 рр. до н. е. Була поширена в основному по лісах північноєвропейської рівнини у Великій Британії, Данії, на півночі Німеччини, у Південній і Середній Швеції й Норвегії.

Названа за поселенням Маглемозе біля міста Муллеруп (Данія). При археологічних розкопках на початку 20 сторіччя датським вченим Г. Сарау в торфовищі знайдені кості дикого бика, шляхетного оленя, лося, птахів, риб, домашнього собаки, знаряддя із кременя (мікроліти, сокири), роги й кістки (гарпуни, рибальські гачки з кістки, дерев'яні луки, весла, довбані човни, наконечники стріл і інше).

Культурі Маґлемозе притамане незвичайне поєднання мікролітів і деревообробних знаряддь. Як правило, з появою сокир, тесел та інших деревообробних знарядь мікроліти зникають, а пластинчаста техніка скорочується. Двосторонньо оброблені знаряддя рідко використовувалися разом з мікролітами.

Населення жило невеликими первісними громадами, займалося полюванням, рибальством і збиральництвом; була розвинена обробка кістки, рога, дерева.

Найбільш рання стоянка Стар Кар в Англії датується 8000 до н. е.

Джерела[ред.ред. код]