Прапор Абхазії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Абхазької автономної республіки
Прапор Абхазької автономної республіки
Використання
Пропорції 3:4
Затверджений 2 грудня 1950
Кольори
білий
червоний
зелений
Тип автономії
Приналежність Республіка Абхазія

CMNS: Прапор Абхазької автономної республіки у Вікісховищі
Прапор Республіки Абхазія
Прапор Республіки Абхазія
Використання
Пропорції 1:2
Затверджений 23 липня 1992
Кольори
червоний
зелений
білий
Тип Державний
Приналежність Республіка Абхазія

CMNS: Прапор Республіки Абхазія у Вікісховищі

Прапор Абхазької автономної республіки — державний символ абхазької автономії у складі Грузії.

Проєкт прапора[ред. | ред. код]

Державна геральдична комісія Грузії передала на розгляд уряду Абхазії у вигнанні проєкт прапора автономії.

Проєкт прапора: прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 3:4, на древковій половині зображений державний прапор Грузії, половина з вільного краю зелена з трьома білими (срібними) горизонтальними смугами[1].

Прапор невизнаної республіки Абхазія[ред. | ред. код]

Прапор Республіки Абхазія — державний символ самопроголошеної Республіки Абхазія затверджений сесією Верховної Ради Республіки Абхазії 23 липня 1992 року в місті Акуа (Сухумі), після ухвалення рішення про припинення дії Конституції Абхазької АРСР 1978 року і відновлення Конституції РСР Абхазії 1925 року.

Прапор Абхазії являє собою полотнище з співвідношенням довжини і ширини 2:1. По його довжині розташовано сім рівних по ширині смуг зеленого і білого кольору, що чергуються, з них чотири зелених і три білих. Перша смуга зверху зеленого кольору.

У верхньому лівому кутку, біля держака прапора розташований прямокутник пурпурового кольору розміром 0,38 довжини прапора і шириною в три смуги. У центрі пурпурового прямокутника вертикально розташована відкрита долоня правої руки білого кольору. Над долонею півколом розташовано сім п'ятипроменевих зірок білого кольору. Цей елемент запозичений з прапора Абхазького царства. Червоний колір — символ військової доблесті, розкрита долоня — знак миру, добра і гостинності. Розкрита біла долоня на червоному тлі — символ Абхазької державності, яка оформилася за часів Абхазького царства і налічує 12 сторіч. Сім п'ятипроменевих зірок над долонею — це сім основних областей володарської Абхазії: Садз (Джігетія), Бзип, Гума, Абжуа, Самирзакан, Дал-Цабал, Псхуи-Аібга. Вони охоплювали етнічну територію абхазів від річки Хоста (межа з убихами) до річки Інгур (межа з Мігрелією) і від Чорного моря до Кавказьких гір. Крім того, число «сім» для абхазів, як і для багатьох народів, є священним і широко представлено в їх релігії, міфології і традиційній культурі. П'ятипроменева зірка — поширений у абхазів стародавній астральний знак.

Автор прапора Республіки Абхазія — художник Валерій Гамгія.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Гонгадзе М. Сучасні Грузинські територіальні та муніципальні символи // Знак. - 2015. - Число 66. - С. 11.