Сніговик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сніговик
Танок навколо сніговика. Манускрипт, 1511 р.
Імовірне зображення сніговика. Часослов, XIV ст.
Ілюстрація до дитячої книги Die Welt im Kleinen", 1867

Сніговик (він же — «Снігова баба») — проста сніжна скульптура створювана взимку — здебільшого дітьми.

Ліплення сніговиків — з давніх часів дитяча зимова гра.

Історія[ред.ред. код]

Походження сніговика неясне. Та все ж, Боб Екштейн, автор «Історії сніговика»[1], дослідивши художні зображення в європейських музеях, картинних галереях і бібліотеках, стверджує, що сніговики відомі з середньовічної доби. Найбільш ранній документ — ілюстрації на берегах (полях) книги під назвою Часослов за 1380 рік, знайденої у Королівській бібліотеці Нідерландів у Гаазі.

Опис[ред.ред. код]

Найпростіший сніговик складається з трьох снігових куль, одержуваних шляхом ліплення сніжок і накочування на них лежалого снігу. Найбільша куля стає черевцем сніговика, поменше - грудьми, а найменший - головою. Реалізації інших частин тіла можуть варіювати, але є канонічне уявлення про сніговика, якому реальні сніговики можуть не відповідати, але воно поширене в казках і мультфільмах.

Руки сніговика можуть бути представлені двома гілками, але іноді робляться символічні руки з двох невеликих грудок снігу. У "руки" сніговикові часто дається заступ або мітла яку встромляють в сніг поряд із фігурою. Іноді сніговик забезпечується двома ступнями зі сніжних грудок, які ніби визирають з-під поли його шуби. Канон вимагає, щоб ніс сніговика був зроблений з моркви (морква добре зберігалася до зими в селянських господарствах), але в реальності сучасних умов частіше використовуються доступніші підручні матеріали (камінці, палички вугілля) якими позначаються і інші риси обличчя. На голову сніговикові іноді надягають відерце.

Сніговики-рекордсмени[ред.ред. код]

Сніговик-рекордсмен (2008)

Один з найбільших сніговиків зробили в лютому 1999 р в місті Бетел, штату Мен. Його назвали "Ангус, Король Гори" на честь Ангуса Кінга, який був тоді губернатором Мена. Сніговик був 35 метрів заввишки і понад 4000 т вагою. [2]

У 2008 році, там же, зробили сніговик ще більший: висотою: 37 м і вагою 6000 т.[3]

Напередодні Різдва 2010 року англійським вченим Девідом Коксом (David Cox), членом Квантового відділення Національної фізичної лабораторії Лондона, спільно з колегами був створений символ сніговика з двох горошин сплаву олова розміром 0,01 мм . Ніс сніговика зроблений з платини, діаметр його становить всього 0,001 мм. Обличчя і посмішка сніговика були вирізані за допомогою сфокусованого пучка іонів.[4]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]