Сніговик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Сніговик
Танок навколо сніговика. Манускрипт, 1511 р.
Імовірне зображення сніговика. Часослов, XIV ст.
Ілюстрація до дитячої книги Die Welt im Kleinen", 1867

Сніговик (він же — «Снігова баба») — проста сніжна скульптура створювана взимку — здебільшого дітьми.

Ліплення сніговиків — з давніх часів дитяча зимова гра.

Історія[ред.ред. код]

Походження сніговика неясне. Та все ж, Боб Екштейн, автор «Історії сніговика»[1], дослідивши художні зображення в європейських музеях, картинних галереях і бібліотеках, стверджує, що сніговики відомі з середньовічної доби. Найбільш ранній документ — ілюстрації на берегах (полях) книги під назвою Часослов за 1380 рік, знайденої у Королівській бібліотеці Нідерландів у Гаазі.

Опис[ред.ред. код]

Найпростіший сніговик складається з трьох снігових куль, одержуваних шляхом ліплення сніжок і накочування на них лежалого снігу. Найбільша куля стає черевцем сніговика, поменше - грудьми, а найменший - головою. Реалізації інших частин тіла можуть варіювати, але є канонічне уявлення про сніговика, якому реальні сніговики можуть не відповідати, але воно поширене в казках і мультфільмах.

Руки сніговика можуть бути представлені двома гілками, але іноді робляться символічні руки з двох невеликих грудок снігу. У "руки" сніговикові часто дається заступ або мітла яку встромляють в сніг поряд із фігурою. Іноді сніговик забезпечується двома ступнями зі сніжних грудок, які ніби визирають з-під поли його шуби. Канон вимагає, щоб ніс сніговика був зроблений з моркви (морква добре зберігалася до зими в селянських господарствах), але в реальності сучасних умов частіше використовуються доступніші підручні матеріали (камінці, палички вугілля) якими позначаються і інші риси обличчя. На голову сніговикові іноді надягають відерце.

Сніговики-рекордсмени[ред.ред. код]

Сніговик-рекордсмен (2008)

Один з найбільших сніговиків зробили в лютому 1999 р в місті Бетел, штату Мен. Його назвали "Ангус, Король Гори" на честь Ангуса Кінга, який був тоді губернатором Мена. Сніговик був 35 метрів заввишки і понад 4000 т вагою. [2]

У 2008 році, там же, зробили сніговик ще більший: висотою: 37 м і вагою 6000 т.[3]

Напередодні Різдва 2010 року англійським вченим Девідом Коксом (David Cox), членом Квантового відділення Національної фізичної лабораторії Лондона, спільно з колегами був створений символ сніговика з двох горошин сплаву олова розміром 0,01 мм . Ніс сніговика зроблений з платини, діаметр його становить всього 0,001 мм. Обличчя і посмішка сніговика були вирізані за допомогою сфокусованого пучка іонів.[4]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]