Снігова королева

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ілюстрації казки Анни Андерсон
Аудіокнига (пол.)

Снігова́ Короле́ва (дан. Snedronningen) — казка, написана 1844 року Гансом Крістіаном Андерсеном та опублікована рік потому. На відміну від інших казок, що були засновані на фольклорі та традиціях інших народів, ця історія народилася в уяві автора.

Казка оповідає історію дітей Ґерди і Кая, що товаришували до того зимового дня, коли в очі Кая влучив уламок диявольського дзеркала і змінив його світогляд таким чином, що все гарне і добре він сприймав тепер як потворне та погане. Добрий хлопчик перетворився на норовливу дитину, злу і жорстоку. Крім того, він став повністю залежним від незнайомої жінки, яка заманила його до себе. Одного разу, незважаючи на попередження, хлопчик прив'язав свої сани до карети зимової дами і поїхав з нею в невідомому напрямку. Це була титулована Снігова Королева, правителька крижаної землі, що не знала жодних теплих, щирих почуттів. Вона хотіла використати Кая для своїх цілей. Покинута сумна Ґерда вирушила на пошуки Кая, незважаючи на численні небезпеки й зрештою, після багатьох пригод, змогла знайти свого друга та зцілити його. Описуване місто, в якому жили Кай і Ґерда, нагадує Гайдельберг.

У радянських перекладах традиційно опускався псалом, який співають Кай і Ґерда, а також згадування про молитву Господню, завдяки якій Ґерда зуміла втихомирити крижані вітри, які охороняли палац Снігової Королеви, і дістатися до Кая.

Екранізації[ред. | ред. код]

Балетні постановки[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]