Сяйво (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва Сяйво
Сяйво.jpg
Обкладинка українського видання
Автор Стівен Кінг
Назва мовою оригіналу The Shining
Переклад І. Андрусяк (Фоліо)
О. Красюк (КСД)
Дизайн обкладинки IvanovITCH
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Жанр жахи
Видавництво Україна Фоліо
Україна Клуб сімейного дозвілля
Публікація 1977
Публікація
українською
2010; 2013
Тип за носієм тверда обкладинка
ISBN 978-966-14-6279-2
Наступне видання Доктор Сон

Сяйво (англ. The Shining) — роман американського письменника Стівена Кінга, опублікований в 1977 році. 1980 року з'явилася екранізація роману, режисером якої став Стенлі Кубрик.

Українською було видано видавництвом Фоліо в 2010 році[1][2], версія І. М. Андрусяка (2009) — найімовірніше, переклад з російського перекладу, що з'явився раніше, який виявився бодай частковим машинним перекладом з російської.[3]. У 2013 книгу було перевидано видавництвом Клуб сімейного дозвілля, де був новий переклад з англійської.

Сюжет[ред.ред. код]

Молодий американець Джек Торранс влаштовується на роботу в гірський готель «Overlook» сторожем на зиму, і до кінця осені переїжджає туди зі своєю сім'єю: жінкою Венді та шестирічним сином Денні. Торранс в минулому був вчителем, а тепер письменник-початківець. Після одруження його характер погіршав, він став випивати, розпускати руки. Він зламав руку своєму сину і вдарив одного з учнів школи. Ця робота потрібна йому, аби заспокоїтися, написати свій роман, провести час, поки його друг не влаштує його знову до школи. До нього готель сторожив такий-собі Джон Греді, який перебив всю свою сім'ю.

Під час від'їзду персоналу готелю, Денні познайомився з кухарем-негром Діком Холлораном, який сказав хлопчику, що він «сяє», як ніхто інший, тобто може читати думки інших і бачити те, що не бачать звичайні люди, може бачити майбутнє або просто те, що може і не може при певних обставинах не статися. Його мати «теж трохи, краплинку „сяє“». Холлоран заявляє, що готель — це дуже погане місце, де явно керує нечиста сила і категорично забороняє хлопчику заходити в номер 217.

Сім'я Торрансів залишається у великій будівлі. Починають відбуватися дивні речі. Денні починає бачити справжнє обличчя готелю, який населяють привиди минулих літ. Денні заходить в номер 217 і бачить там воскреслу жінку, яка в свій час утопилася у ванні цього номера. «Власник готелю» підкидає Джеку альбом з історією готелю і поступово заволодіває його розумом. Джек розбиває радіо і викидає телефон — єдиний зв'язок з зовнішнім світом. Привиди стають все більш матеріальними. Денні посилає відчайдушний потік думок Холлорану і той поспішає на допомогу. Розумом Джека остаточно заволодіває нечиста сила і він переслідує сина і жінку, але забуває про необхідність слідкувати за тиском в паровому котлі, відбувається вибух і руйнування готелю. Холлоран відводить сім'ю Торрансів у сарай і відчувши, що потойбічна сила намагається заволодіти його розумом від'їжджає з Венді і Денні подалі.

Продовження[ред.ред. код]

Стівен Кінг написав продовження історії про Денні Торренса у 2013 році. Книжка отримала назву «Доктор Сон».

Джерела[ред.ред. код]