Верхи на кулі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Верхи на кулі - новела американського письменника Стівена Кінга. Ця робота знаменує дебют короля жахів в Інтернеті. У 2000 році повість була номінована на Премію Брема Стокера за значний внесок в розвиток новел та через 2 роки увійшла до збірника історій Стівена Кінга Все відносно. Упродовж першого дня, більше 400 000 екземплярів Верхи на кулі були завантажені з Інтернету. Кожен міг скачати електронну копію за $2,5. Деякі шанувальники Стівена Кінга чекали годинами для скачування.

Сюжет[ред. | ред. код]

Отримавши звістку про те, що його мати була доставлена до лікарні після інсульту, Алан Паркер, студент коледжу штату Мен, кидає начання і мчить додому. Щоб швидше відвідати свою матір, Алан вирішує подорожувати автостопом, сподіваючись, що йому пощастить з попутниками.Для хлопця з багатою уявою, шлях назустріч до чогось невідомого може стати захоплюючою пригодою, але Паркер одержимий смертю.

Вона, не бажаючи відпускати свою жертву, слідує за Аланом: пізно вночі по пустельному шосе він натрапляє на небезпечних попутників, злу собаку, яка схожа на звіра з пекла, і живого мерця,який здається на перший погляд приємним співрозмовником. Ніч здається нестерпно довгою для Алана,переживаючи,що ранок можливо для нього ніколи не настане. Тікаючи від ненависного попутника чи посланця з самого пекла, головний герой лише вибивається з сил. Алан постає перед вибором: що для нього найдорожчим і чим він готовий пожертвувати. Він, зрештою потрапляє в лікарню, де він дізнається: незважаючи на його почуття провини і передчуття, що його мати померла або помре в будь-який момент, вона в повному порядку. Він кінчає коледж і піклується про свою матір протягом декількох років,поки вона не помирає від серцевого нападу.

Фільм[ред. | ред. код]

«Верхи на кулі» (англ. Riding the Bullet) - екранізація однойменного твору Стівена Кінга. Прем'єра фільму відбулася 15 жовтня 2004 року.Незважаючи на досить скромний бюджет у 5 мільйонів доларів, стрічка отримала схвальні відгуки від критиків та шанувальників творчості Стівена Кінга.

Посилання[ред. | ред. код]