Повна темрява. Без зірок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва Повна темрява. Без зірок
Full Dark.jpg
Обкладинка українського видання
Автор Стівен Кінг
Назва мовою оригіналу Full Dark, No Stars
Переклад Олександр Красюк
Мова англійська
Жанр жахи
Видавництво Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля"
Публікація 2010
Публікація
українською мовою
2011
Сторінки 480

Повна темрява. Без зірок (англ. Full Dark, No Stars) — збірка чотирьох повістей американського письменника Стівена Кінґа, пов'язаних темою відплати. Книга була оголошена 16 лютого 2010 на офіційному сайті автора.[1] й опублікована в США 9 листопада 2010. Українською вийшла друком у перекладі Олександра Красюка в Книжковому клубі "Клуб сімейного дозвілля", 1 вересня 2011 і була представлена на книжковому форумі у Львові[2]. В масовий продаж надійшла в жовтні 2011 р[3] [4].

Повісті[ред.ред. код]

Повісті, які входять до цієї збірки [5]:

  • 1922 рік (англ. 1922)
  • Великий водій (англ. Big Driver)
  • Справедливе подовження (англ. Fair Extension)
  • Нормальний шлюб (англ. A Good Marriage)

1922 рік[ред.ред. код]

«Я вважаю, що всередині себе кожна людина має ще й іншу людину, чужака, Підступника....» — пише Вілфред Ліланд Джеймс на перших сторінках зізнання, з якого складається ця повість. Цей Підступник прокидається, коли Арлетт, дружина Джеймса, пропонує йому продати їхню фамільну ферму, й переїхати жити до міста, що призводить до низки вбивств та божевілля.

Великий водій[ред.ред. код]

Повертаючись додому з виступу в книжковому клубі, авторка детективних романів Тесс пробиває колесо своєї машини на лісовому путівці в Массачусетсі. Водій проїжджого пікапа пропонує їй допомогу, але натомість гвалтує тендітну письменницю, залишивши її помирати. Тесс вижила й починає планувати помсту, яка поставить її перед обличчям іншої особистості, котра ховалася в ній самій.

Справедливе подовження[ред.ред. код]

Несподівана угода з дияволом не тільки позбавляє Дейва Стрітера смертельного захворювання раку, але й дарує йому велику компенсацію за віддавна притаєну образу.

Нормальний шлюб[ред.ред. код]

Дарсі Андерсон шукає в гаражі батарейки для телевізійного пульта, коли її чоловік, за яким вона заміжня вже більше двадцяти років, знаходиться в черговому відрядженні. Дарсі випадково натрапляє на коробку, вміст якої відкриває їй незнайомця, що живе всередині її чоловіка.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Існують лімітовані ілюстровані видання цієї збірки, зроблені з дорожчих матеріалів, які містять підписи самого автора та художників. Випущено видавництвом Cemetery Dance Publications.
  • У травні 2011 року випущено видання в м'який обкладинці, яке містило додатково коротке оповідання Under the Weather, написане Кінґом вже в 2011 році.

Примітки[ред.ред. код]

http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/17974/

http://litakcent.com/2012/05/29/potajemne-zhyttja-formalnyj-aspekt/