Фестиваль партнерства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фестиваль українсько-польського партнерства
Жанр вокал, хореографія
Місце проведення Україна Україна, Львів, пл. Ринок
Засновано 15 вересня 2012
Засновники Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові

Фести́валь украї́нсько-по́льського па́ртнерства — щорічний фестиваль фольклорних гуртів, джазових колективів, танцювальних ансамблів, який організовується за сприянням Генерального Консульства Республіки Польща у Львові[1] від вересня 2012 року. Фестиваль проходить у дворику львівської Ратуші та на літній сцені на площі Ринок.

Фестиваль українсько-польського партнерства-2012[ред. | ред. код]

15-16 вересня 2012 року, за сприянням Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Львівської ОДА, Львівської обласної ради та Львівської міської ради, ПАТ «Кредобанк» та спонсорської підтримки ТзОВ «Львівське АТП — 14631», Польської туристичної організації, ТзОВ «Егерія» і партнерської підтримки мистецького об'єднання «Дзиґа», готелів «Швейцарський» та «Супутник», ресторану «Львівська Прем'єра» та медіа-підтримці телерадіокомпанії «Люкс», відбувся І-ий фестиваль українсько-польського партнерства, присвячений 25-літтю від дня заснування польського консульського представництва у Львові.

Проект такого масштабу відбувся у Львові вперше. Основною метою заходу було надання широкому загалу уявлення щодо інтенсивності та різноманітності співпраці Львова та районів Львівщини з польськими партнерами, що насправді є унікальним явищем у загальноукраїнському масштабі.

Урочисте відкриття Фестивалю відбулося 15 вересня 2012 року під акомпонементи духового оркестру Академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. Далі на сцені фестивалю, що на площі Ринок відбулися виступи українських та польських фольклорних гуртів, джазових колективів, танцювальних ансамблів. У рамках фестивалю відбулася виставка-ярмарок виробів народних майстрів, проходило частування стравами польської й української кухонь та багато інших забав, презентацій, зокрема, виставка польських народних художників з Вармінсько-Мазурського воєводства[2].

Родзинкою фестивалю став виступ польського рок-гурту «Enej», який виконує альтернативний рок, що інспірований українською народною музикою, оскільки більшість учасників гурту має українське коріння. Окрім концертів на площі Ринок, у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбувся спеціальний концерт «Сapelli Cracoviensis»[3] з міста Кракова[4].

На «Фестивалі партнерства-2012» виступили колективи[5]:

Фестиваль українсько-польського партнерства-2013[ред. | ред. код]

14-15 вересня 2013 року на літній сцені, що на площі Ринок у Львові, за сприянням Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Львівської ОДА, Львівської обласної ради та Львівської міської ради та Польської туристичної організації і партнерської підтримки мистецького об'єднання «Дзиґа» відбувся ІІ-ий фестиваль українсько-польського партнерства.

У Львові своє культурне життя презентували польські міста: Вроцлав, Краків, Лодзь, Люблін, Перемишль, а також Вармінсько-Мазурське, Малопольське, Люблінське, Підкарпатське та Сілезьке воєводства.

Серед культурних пропозицій є фольклорні гурти, виконавці рок-н-ролу, джазу, блюзові та рок-колективи, а також танцювальні ансамблі. Поруч зі сценою розташовані промоційні стенди польських партнерів Львова та Львівщини, де було можливим отримати будь-яку цікаву та корисну інформацію.

На сцені разом виступили українські та польські гурти, серед яких:

Поза основною сценою фестивалю, а саме:

Фестиваль українсько-польського партнерства-2014[ред. | ред. код]

6–13 вересня 2014 року на площі Ринок у Львові, за сприянням Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Львівської ОДА, Львівської обласної ради та Львівської міської ради та Польської туристичної організації і партнерської підтримки мистецького об'єднання «Дзиґа» відбувся ІІІ-ий фестиваль українсько-польського партнерства.

Цього разу у зв'язку із трагічними подіями на сході України, організатори фестивалю партнерства відмовилися від гучних, святкових концертів на літній сцені, а натомість більше уваги приділили ознайомленню із досвідом проведення польських реформ та нинішнього функціонування сфер культури та туризму. Події фестивалю відбувалися в усіх частинах міста Лева[28], зокрема, заходи відбулися у Львівській обласній філармонії та у клубі «Пікассо» на Зеленій. У львівському Першому українському театрі для дітей та юнацтва, відбулася театральна прем'єра — новаторська вистава «ВУЛЬВА. Люблін є жінкою», у виконанні акторів люблінських театрів, запрошених до проекту Мистецьким об'єднанням «Близький схід». Режисером вистави є Йоанна Левіцька. Чотири історії з життя жінок зібрали чисельну глядацьку, і не лише жіночу, аудиторію[29].

Польські музиканти «переїхали» зі звичної великої сцени фестивалю до концертних залів Львова, щоб своєю грою висловити підтримку Україні. Серед культурних пропозицій анонсовано виступи джазових та рок-колективів, а також оркестрів. На площі Ринок були розташовані промо-стенди Польської Туристичної Організації, міст Перемишля, Любліна, Варшави та Лодзя, а також Підкарпатського, Малопольського, Люблінського та Сілезького воєводств[30].

На цьогорічному фестивалі склад учасників був наступним:

Вартість вхідного вкитка на всі концерти склала лише 30 гривень. Кошти з продажу квитків були направлені на допомогу дітям військових, які загинули в зоні проведення АТО[35]. Щиро подяку Генеральному консульству республіки Польща у Львові висловив Центр Військового Капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ за висловлену довіру та ініціювання даного проекту[36].

Фестиваль українсько-польського партнерства-2015[ред. | ред. код]

4-6 вересня 2015 року на площі Ринок у Львові, за сприянням Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Львівської ОДА, Львівської обласної ради та Львівської міської ради та Польської туристичної організації і партнерської підтримки мистецького об'єднання «Дзиґа» відбувся ІV-ий фестиваль українсько-польського партнерства. У ці дні, паралельно з фестивалем, у Львові проходив ІІІ Конгрес культури Східного партнерства.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, виступаючи на відкритті фестивалю, зазначив, що цей захід сприяє розвитку українсько-польської культурної співпраці.

Спільна сцена «Фестивалю партнерства» та Конгресу Культури Східного Партнерства цього року стоятиме в дворику львівської ратуші, де виступатимуть гурти з Польщі, України, Німеччини, Грузії та Білорусі.

На цьогорічному фестивалі склад учасників був наступним:

Поза основною сценою фестивалю відбулися супровідні проекти, а саме:

 • у приміщенні Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України пройшла виставка «Ґрюнвальд-Арт» — виставка живопису польських митців, присвячена Грюнвальдській битві 1410 року.
 • у львівській Галереї мистецтв пройщов художній пленер «Art Meetings», який презентувало Вармінсько-Мазурське воєводство. Основною темою заходу було показати важливість Грюнвальдської битви 1410 року, як однієї із найважливіших битв в історії Європи та особливо історії народів, що успадкували традиції І Речі Посполитої.
 • у львівському Першому українському театрі для дітей та юнацтва, відбулася театральна прем'єра — вистава, монодрама «Спереду і ззаду», у виконанні акторів люблінських театрів, запрошених до проекту Мистецьким об'єднанням «Близький схід». Режисером вистави є Матеуш Новак[41].

Фестиваль українсько-польського партнерства-2016[ред. | ред. код]

2-4 вересня 2016 року на площі Ринок у Львові, за сприянням Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Львівської ОДА, Львівської обласної ради та Львівської міської ради та Польської туристичної організації і партнерської підтримки мистецького об'єднання «Дзиґа» відбувся V-ий фестиваль українсько-польського партнерства.

В урочистому відкритті фестивалю, яке відбулося 2 вересня 2016 року, на головній сцені дійства у подвір'ї львівської Ратуші, взяли участь Генеральний консул Республіки Польща у Львові Вєслав Мазур, голова львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник міського голови Андрій Москаленко, представники громадськості Львова та польських міст[42].

Крім концерту польських та українських музичних груп, на фестивалі представлені сфери освіти та культури. Також на площі Ринок свої туристичні можливості презентують польські міста — Перемишль, Лодзь, Люблін, Радом, Наленчув та Підкарпатське, Великопольське, Малопольське, Поморське воєводства, а також аеропорти Радома та Ряшева. Туристичні фірми на своїх промо-стендах, які розташовані на площі Ринок, перед палацом Бандінеллі, пропонували львів'янам на гостям міста багато різноманітної літератури, рекламних проспектів та іншої поліграфічної продукції, яка рекламувала можливості цих фірм та пропогувала користуватися саме їхніми послугами[43].

Перед львів'янами та гостями міста Лева на головній сцені цьогорічного фестивалю виступили наступні гурти:

Поза основною сценою фестивалю відбулися супровідні проекти, а саме:

 • на вулиці Галицькій, біля Латинської катедри, 1-14 вересня 2016 року, можна було оглянути стенди фотовиставки «Там, де Схід зустрічається з Заходом», які презентували львів'янам та гостям міста Каплицю Святої Трійці Люблінського замку, яка є однією з найбільших цінних пам'яток міжнародного масштабу, місцем зустрічі двох культур — латинського Заходу та візантійського Сходу.
 • у приміщенні готелю «Швейцарський»[51], 2 вересня 2016 року, відбулася прес-конференція з представниками польської авіакомпанії «SprintAir», яка започаткувала пряме авіасполучення між Львовом та польським містом Радом. Серед учасників прес-конференції було розіграно дві пари квитків на вище згаданий авіарейс зі Львіва до Радома та й у зворотньому напрямку.
 • на подвір'ї львівської ОДА, 3 вересня 2016 року, у рамках фестивалю відбувся «Форум Партнерства», на якому відбулися лекції та дискусії стосовно механізмів участі громади у житті міста, промоції регіонів, формування громадського простору, децентралізації та низки інших важливих питань. Також голова Львівської ОДА Олег Синютка та маршалок Підкарпатського воєводства Владислав Ортиль підписали Виконавчий протокол на 2017 рік до Угоди про міжрегіональне співробітництво між Львівською областю та Підкарпатським воєводством[52],[53]. Того ж дня тут відбувся показ польських та українських короткометражних фільмів від художньої формації «Wiz-Art»[54].

Під час «Фестивалю Партнерства», під патронатом Центру військового капеланства, проводився збір коштів на допомогу дітям військових, загиблих в зоні АТО.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові
 2. Фестиваль польсько-українського партнерства
 3. Capella Cracoviensis(пол.)
 4. Фестиваль партнерства-2012 у Львові
 5. «Фестиваль партнерства» у Львові (15-16 вересня 2012 року)
 6. Zespoł «Czerwony tulipan»(пол.)
 7. Enej: oficjalna strona(пол.)
 8. Apertus Quartet(пол.)
 9. Orkiestra świętego Mikołaja(пол.)
 10. Magdalena Zawartko(пол.)
 11. Pigs Like Pigeons Band(англ.)
 12. Zespoł «Trójczyce»(пол.). Архів оригіналу за 14 вересень 2016. Процитовано 1 вересень 2016. 
 13. Neonovi(пол.)
 14. Maciej Obara(пол.)
 15. Львівський Академічний театр «Воскресіння». Архів оригіналу за 16 жовтень 2017. Процитовано 1 вересень 2016. 
 16. Народний танцювальний ансамбль «Горицвіт»
 17. Folk & Roll zespoł «Horpyna»(пол.)
 18. Joanna Słowińska(пол.). Архів оригіналу за 1 жовтень 2016. Процитовано 1 вересень 2016. 
 19. Banana Boat(пол.)
 20. Вокальна формація «Піккардійська Терція»
 21. Про гурт
 22. «Гич» — народжений у радості
 23. Польське консульство у Львові перетворилось на простір мистецтва
 24. Capella Cracoviensis(пол.)
 25. O teatrze(пол.). Архів оригіналу за 26 серпень 2016. Процитовано 1 вересень 2016. 
 26. Фестиваль партнерства-2013 у Львові. Архів оригіналу за 12 жовтень 2016. Процитовано 1 вересень 2016. 
 27. Archidiecezjalny chór «Magnificat», Przemyśl(пол.)
 28. Фестиваль українсько-польського партнерства
 29. Культурна візитка ІІІ «Фестивалю Партнерства»
 30. У Львові урочисто відкрили ІІІ Українсько-польський Фестиваль партнерства
 31. Zespoł «Taraka»(пол.)
 32. Камерний оркестр «Sinfonietta Cracovia»
 33. Jazz Band Ball Orchestra(пол.)
 34. Artur Dutkiewicz(пол.)
 35. III фестиваль українсько-польського партнерства
 36. ІІІ фестиваль українсько-польського партнерства
 37. Pawkin(пол.)
 38. Alicja Węgorzewska-Whiskerd: biografia(пол.)
 39. Bogdan Kierejsza(пол.)
 40. Kroke(пол.)
 41. Фестиваль польсько-українського партнерства
 42. У Львові розпочав роботу Фестиваль партнерства (фото)
 43. Фестивалі: V українсько-польський «Фестиваль партнерства»
 44. Hoszpital(пол.)
 45. Mohipisian(пол.)
 46. STREFA 50(пол.)
 47. Serencza(пол.)
 48. Zespół Trio X(пол.)
 49. Zagan Acoustic — kwartet instrumentalny(пол.)
 50. «Dzyga Jazz Quintet» повертається!. Архів оригіналу за 12 жовтень 2016. Процитовано 25 вересень 2016. 
 51. Готель «Швейцарський». Архів оригіналу за 27 вересень 2016. Процитовано 25 вересень 2016. 
 52. Львівщина і Підкарпатське воєводство підписали Протокол про співпрацю
 53. Голова ЛОДА та маршалок Підкарпатського воєводства підписали Протокол про співпрацю
 54. Художня формація «Wiz-Art»