Хорологія (хронологія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хороло́гія (від лат. hora — «година, час») — сукупність наук про вимірювання часу. У приватному та найбільш вживаному значенні, термін відносять до вивчення механічних пристроїв для вимірювання часу, як в професійному контексті (годинникова справа), так і в аматорському (пов'язані з годинниками хобі, такі як колекціонування антикварних годинників).

Творці хорології[ред. | ред. код]

Жан Бюллан (Jean Bullant), 1515—1578), Франція — «Recueil d'horlogiographie, contenant la description, fabrication et usage des horloges solaires…» (Годинникова колекція, що містить опис, виготовлення та використання сонячних годинників…), 1561.

Мішель Коіґне (Michiel Coignet,1549 -1623), Фландрія — «Instruction nouvelle des poincts plus excellents & necessaires, touchant l'art de naviguer» (Нова інструкція про найкращі та найнеобхідніші пункти, що стосуються мистецтва мореплавства), 1581.

Йоганн Ґабріел Доппелмайр (Johann Gabriel Doppelmayr, 1677—1750), Німеччина — «Neue und grundliche Anweisung, wie nach einer universalen Methode grosse Sonnen-Uhren» (Нова методика зведення сонячних годинників"), 1719.

Джон Гаррісон, Велика Британія — винахідник морського хронометра, 1735[1].

Галерея книжкових ілюстрацій з хорології[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]


Див. також[ред. | ред. код]