Часова область

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перетворення Фур'є ставить у відповідність часову область функції, показану червоним, до її частотної області, показаної синім. Складові частоти, поширені частотним спектром, представляються піками в частотній області.

Часова́ о́бласть — це аналіз математичних функцій, фізичних сигналів або часових рядів економічних або довкільних[en] даних у відношенні до часу. У часовій області значення сигналу або функції відоме для всіх дійсних чисел у випадку безперервного часу[en], або в різні окремі моменти у випадку дискретного часу[en]. Інструментом, що зазвичай використовується для візуалізації реальних сигналів у часовій області, є осцилограф. Графік часової області показує, як сигнал змінюється в часі, тоді як графік частотної області показує, наскільки багато сигналу лежить в межах кожної заданої частотної смуги в діапазоні частот.

Походження терміна[ред. | ред. код]

Використання протиставних термінів часова область та частотна область розвинулося у технологіях комунікацій[en] США у пізніх 1940-х, і спільне використання цих термінів без визначення зустрічалося до 1950 року.[1] Коли аналіз використовує як одиниці вимірювання секунди або її кратні, тоді він є в часовій області. Коли аналіз стосується протилежних одиниць, таких як герци, тоді він є в частотній області.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Lee, Y. W.; Cheatham, T. P., Jr.; Wiesner, J. B. (1950). Application of Correlation Analysis to the Detection of Periodic Signals in Noise. Proceedings of the IRE. 38 (10): 1165—1171. doi:10.1109/JRPROC.1950.233423. (англ.)