Steam Translation Server

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Steam Translation Server
URL translation.steampowered.com
Комерційний Ні
Реєстрація обов’язкова
Власник Valve
Автор Valve (Торстен Забка та інші)
Стан працює

Steam Translation Server (STS, сервер перекладів Steam) — веб-сервіс, створений корпорацією Valve для волонтерів, які бажали перекладати ігри та інші продукти компанії на свої рідні мови. Спрощений аналог Crowdin чи Transifex, налаштований для роботи з локалізаційними файлами рушія Source.

Станом на кінець 2017 року на сервері присутня можливість перекладати з англійської на 26 мов інших мов, зокрема і на українську.

Мови, що підтримуються[ред. | ред. код]

Роль в українських відеоігрових локалізаціях[ред. | ред. код]

STS мав визначальне значення для розвитку українських відеоігрових локалізацій, оскільки саме тут у 2014 році вперше була надана можливість офіційно локалізувати ігри ААА-класу, а також провідні кіберспортивні дисципліни: Dota 2 та Counter-Strike: Global Offensive[1][2].

Локалізація найбільшого сервісу цифрової дистрибуції Steam теж суттєво посприяла збільшенню кількості українських відеоігрових локалізацій.

Український розділ[ред. | ред. код]

Докладніше: STS UA

Спроби домовитися про відкриття українського розділу на STS почалися ще у 2011, коли з цією метою була створена група Ukrainian Localizations[3] у Steam. Однак успіху волонтерам вдалося добитися лише через кілька років за допомогою голосування у Greenlight.

З того часу на сервері було перекладено українською всі ігри Valve (не у всіх, однак, локалізація випущена офіційно), а також деякі ігри сторонніх розробників.

Навколо українського розділу згуртувалася велика кількість волонтерів (STS UA), які, окрім перекладів на сервері STS, також добровільно переклали понад 50 ігор українською мовою вже за межами серверу, напряму зв’язуючись із розробниками ігор. Це одна з найбільших українських команд відеоігрових локалізацій, поруч зі Шлякбитраф та UaLT.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]