Counter-Strike: Global Offensive

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike Global Offensive.svg
Розробник
Видавець Valve Corporation
Мова інтерфейсу англійська мова
Частина серії Counter-Strike[d]
Дата випуску

США 21 серпня 2012
Європейський Союз 21 серпня 2012
Індія 21 серпня 2012

ПАР 21 серпня 2012
Українська локалізація підтримується
Жанр(и) шутер від першої особи
Віковий
рейтинг
ESRB: M (17+)
Платформа Windows, OS X, Linux, Xbox 360, PlayStation 3
Рушій гри Source
Режим гри багатокористувацький
Носій цифрова дистрибуція
Сайт blog.counter-strike.net
Counter-Strike: Global Offensive у Вікісховищі?

Counter-Strike: Global Offensive, CS: GO (укр. Контрудар: глобальний наступ) — відеогра, розроблена компаніями Valve і Hidden Path Entertainment; остання основна гра в серії ігор Counter-Strike.

Вихід на ПК під управлінням Microsoft Windows, на комп'ютери Mac і ігрові приставки Xbox 360 і PlayStation 3 відбувся 21 серпня 2012 року. 23 вересня 2014 року гра була випущена на Linux (спочатку в статусі бета-версії).[1]

Ігровий процес[ред.ред. код]

Основний[ред.ред. код]

Загальний ігровий процес Global Offensive подібний до попередніх ігор серії Counter-Strike. Global Offensive є мультиплеєрним шутером від першої особи, де кожен гравець приєднується до команди терористів або контртерористів, щоб виконати поставлене завдання або знищити ворожу команду. Гра триває впродовж кількох раундів, які закінчуються, коли всі гравці на одній стороні мертві або виконано поставлену ціль. Для більшості ігрових режимів, коли гравець вмирає, він повинен чекати свого відродження, поки раунд не закінчується. Гравці купляють зброю та спорядження на початку кожного раунду за гроші, які нараховуються залежно від вправності гравців. Гроші даються за виконання цілей або вбивство ворогів, та знімаються за вбивство товаришів по команді або заручників терористів.

В цій грі з'явився режим навчання. Він вчить основам ігрового процесу, як поводженню з бомбами, стрільбі через укриття чи переключенню між зброєю.

Режими гри[ред.ред. код]

Classic сasual (укр. Звичайний) — для перемоги потрібно або знищити команду супротивника, або виконати завдання (терористам — підірвати бомбу, контртерористам — знешкодити бомбу або врятувати заручників). Перемагає та команда, яка першою здобуде 8 перемог. При цьому дружній вогонь (по своїх) відключений. За вбивство в звичайному режимі дається вдвічі менше грошей, ніж в змагальному.

Classic competitive (укр. Змагальний)— гра відбувається 5 на 5. Перед початком матчу обираються 10 гравців з приблизно однаковим рівнем майстерності. Гру в змагальному режимі не можна залишати до її закінчення. Гра триває доти, поки одна з команд не здобуде 16 перемог. Після 15-го раунду команди міняються місцями.

Arms race — гравець повинен встигнути першим зробити вбивство з кожного виду зброї (останньою мусить бути ніж). Щоб отримати нову зброю, потрібно вбити лідера ворожої команди або двох звичайних супротивників. При стрільбі лідер підсвічується і його видно через стіни та інші об'єкти. У цьому режимі дружній вогонь відключений, відродження після смерті відбувається миттєво.

Demolition — гра відбувається 5 на 5. Гравці мають знищити команду супротивника, підірвати або знешкодити бомбу. Зброя видається автоматично за вбивства в кожному раунді. Дружній вогонь відключений. Гра триває 20 раундів, після перших 10 команди міняються місцями. В цьому режимі можлива нічия.

Deathmatch — триває 10 хвилин, мета — набрати якомога більше очок. Очки даються за вбивство або допомогу у вбивстві супротивника. Вбивство різною зброєю дає різну кількість очок. Можна купити будь-яку зброю, крім гранат. Відродження після смерті відбувається моментально у випадковому місці на карті. Раз на кілька хвилин одна зброя стає бонусною і за вбивство з неї гравець отримає більше очок. Дружній вогонь відключений.

Історія розробки[ред.ред. код]

Перша новина про розробку гри з'явилася разом з офіційним анонсом — 12 серпня 2011 року. Чутки про те, що компанія Valve, відповідальна за серію ігор Counter-Strike, розроблює нову частину гри (останньою на той момент основної ігрової серії, не рахуючи окремої версії, спрямованої на азіатську аудиторію, була Counter-Strike: Source 2004 року) розповсюдилися кількома днями раніше[2][3].

В анонсі гри повідомлялося про те, що розробники обіцяють зберегти основи ігрового процесу «класичної» версії гри — Counter-Strike 1.6, а також додати нові карти для багатокористувацьких битв (серед яких будуть перероблені старі карти з поліпшеною графікою), моделі бійців і зброї. В числі інших удосконалень очікувались онлайнові таблиці рекордів і система автоматичного підбору суперників. Говорилось про те, що гра вийде на початку 2012 року, а в 2011 році вона буде продемонстрована на виставках PAX Prime і Eurogamer Expo. Гра розроблювалась для персонального комп'ютера з операційними системами Microsoft Windows і Mac OS X, і для ігрових консолей PlayStation 3 і Xbox 360 (там вона вийшла в онлайнових сервісах PlayStation Network і Xbox Live відповідно).

Деякі сайти припустили, що Counter-Strike: Global Offensive буде базуватися на останній версії ігрового рушія Source, власної розробки Valve, на якій побудовані всі останні ігри студії; але в офіційному анонсі не було ніяких уточнень, які б торкалися технологічної частини[4][5][6][7][8][9]. Декілька великих сайтів опублікували «трейлер гри», якій насправді був перемонтованим любителем (зокрема, змінений надпис в кінці ролика) трейлером другої частини, Counter-Strike Online.

Приблизно одночасно з першими новинами-анонсами гри з'явилися відомості про те, що розробники компанії Valve запросили найкращих кіберспортсменів, які грають в Counter-Strike для тестування нової частини; один з тестерів описав свої враження від знайомства з робочою версією Global Offensive в невеликому прев'ю, в якому він повідомляв про те, що «проект розроблений на оновленому рушієві Source», підтвердив дані про нові види зброї і про те, що в грі будуть поліпшені і перероблені версії старих карт («карти виглядали неймовірно, скіни гравців і анімація чудесні, а моделі зброї надзвичайно красиві»); за словами тестера гра являла собою робочу версію, але «виглядає краще, ніж якась-там pre-beta»[10][11].

15 серпня 2011 з'явилися наступні новини щодо гри: стало відомо, що студія Hidden Path Entertainment, яка співпрацює з Valve, має намір і після виходу Global Offensive займатися оновленнями для Counter-Strike: Source (паралельно з оновленнями Global Offensive), додалися подробиці про деякі деталі ігрового процесу (так, як повністю перероблена грошова система, нові вибухонебезпечні предмети — коктейль Молотова і граната-приманка, яка імітує збройні постріли, збиваючи противника з пантелику)[12].

20 серпня 2011 і кількома днями пізніше стали з'являтися новини про те, що розробники мають намір зробити багатокористувацький режим кросплатформним, але така сумісність буде тільки з Windows-версією, Mac-версією і версією для PlayStation 3; тобто, власники гри, які грають на приставці, і гравці, які грають на персональних комп'ютерах, отримають можливість вести бій разом на однакових серверах. «Ми більше не хочемо ділити ігрову індустрію на відокремлені один від одного острови» — так прокоментував заяву про підтримку кросплатформеної гри Ґейб Ньюел, засновник компанії Valve[13][14][15]. Також було заявлено, що версія гри для PlayStation 3 буде в повній мірі підтримувати управління з клавіатури і миші (які можливо підключити до консолі за допомогою передбачених портів USB). Доступне стандартне управління з контролера приставки і управління з контролера PlayStation Move[16][17][18].

Ґейб Ньюел також виступив з критикою Microsoft, відмітивши надзвичайну закритість програмної платформи, яка не дозволяє реалізувати багато мережевих функцій, в тому числі спільну гру з іншими платформами (саме через цю причину спільна гра з гравцями Xbox 360 не може бути реалізована)[19].

26 серпня 2011 вийшов перший офіційний трейлер гри, в якому були продемонстровані графіка (використання останньої на момент розробки гри версії рушія Source), ігровий процес (включаючи нове меню покупки зброї), карти і озброєння[20][21].

6 вересня 2011 стало відомо, що Counter-Strike: Global Offensive буде представлена на ігровій виставці «ИгроМир 2011. На виставці буде вперше в світі показана ПК-версія гри[22].

19 вересня 2011 стало відомо, що в новій грі буде доступний так званий «казуальний режим». Новачки зможуть грати індивідуально; гра для них буде більш простою, а зброю не потрібно буде купувати[23][24].

22 вересня 2011 компанія Valve заявила про те, що в числі багатокористувацьких режимів будуть режими Arsenal: Demolition і Arsenal: Arms Race. Ці режими вперше були представлені в любительському моді Gun Game для Counter-Strike: Source; розробникам гри вони сподобалися, тому було прийнято рішення запросити авторів моду до роботи над новою частиною[25][26].

1 жовтня 2011 року один із розробників Valve заявив, що комп'ютерна версія гри не буде відрізнятися від консольної[27].

На початку листопаду представники Valve заявили, що відкрите бета-тестування гри, яке планувалося почати в жовтні, відкладається у зв'язку з бажання авторів попрацювати над грою перед тим, як виводити її на публіку[28][29].

19 листопада 2011 року компанія Valve заявила, що закрите бета-тестування почнеться 30 листопада[30].

4 червня 2012 року Valve на виставці E3 оголосила дату виходу Counter-Strike: Global Offensive, яка призначена на 21 серпня 2012 року і ціну, для всіх платформ яка скадає 14,99$[31].

8 серпня 2012 року стало доступне предзамовлення гри на цифровій платформі Steam. Також було оголошено, що відкрите бета-тестування стартує 14 серпня, але воно буде доступне лише для тих, хто скористався предзамовленням гри, тобто купили її до офіційного релізу.

15 серпня 2012 року Valve в своєму блозі опубліковували повну статистику бета-тесту починаючи з 1 грудня 2011 року і до 15 серпня 2012[32].

16 серпня 2012 року стало відомо, що всі, хто предзамовили Counter-Strike: Global Offensive, в подарунок отримають предмет із Team Fortress 2. Цей предмет — зброя для снайпера, зроблена у вигляді AWP. AWPer Hand вищої проби вже отримали всі, хто предзамовив CS: GO в Steam до 21 серпня[33].

21 серпня 2012 року (в 20:00 по Києву) відбувся реліз гри в Steam. В це же день вийшло і перше оновлення.

Підтримка гри після випуску[ред.ред. код]

Рецензії та оцінки[ред.ред. код]

Огляди
Світові
Видання Оцінка
Eurogamer 9/10 (PC)[44]
G4 4/5 (PC)[43]
GameSpy 4/5 starsStar full.svgStar full.svgStar full.svgStar empty.svg (PC)[42]
IGN 8/10 (PC)[40]
OXM (UK) 8/10 (XBLA)[45]
PC Gamer (US) 84/100 (PC)[41]
Агрегатори
Агрегатор Оцінка
GameRankings 82,35% (PC)[37]
79% (X360)[38]
78.63% (PS3)[39]
Metacritic 83/100 (PC)[34]
79/100 (X360)[35]
80/100 (PS3)[36]

Counter-Strike: Global Offensive здобула в більшості схвальні оцінки від критиків. Агрегатор Metacritic дав ПК-версії сукупну оцінку в 83 бали зі 100, засновану на 38-и оглядах[34].

Еван Лахті з PC Gamer зауважив, що більшість нових офіційних карт для гри в Global Offensive створені для режимів «Arms Race» чи «Demolition»; в той час як класичні карти були лише «розумно доповнені» невеликими деталями[41]. Майк Шаркі з GameSpy зазначив, що гра пропонує дуже мало щодо нового вмісту; і що рейтингова система Elo виглядає неефективною, «з такою кількістю нових гравців різних рівнів, котрі увійшли [до гри] вперше на цьому тижні»[42]. Destructoid дав грі дуже позитивні відгуки, оцінивши її в 9.5/10, зі словами, що вона «надає обіцяну чесну, блискучу, яка чудово виглядає Counter-Strike для тих, хто бажає її»[46].

CS:GO і азартні ігри[ред.ред. код]

У квітні 2016 року компанія Bloomberg опублікувала матеріали, в яких описувла використання платних скінів зброї в Counter-Strike: Global Offensive як ставок в азартних іграх в Інернеті. За її оцінками скіни, ціна яких становить часом десятки і сотні доларів, принесли Valve 2,3 мільярда доларів тільки в 2015 році[47].

У червні 2016 року на Valve було подано позов до суду Майклом Джоном Маклеодом, жителем Коннектикута. Позиція позивача полягала в тому, що Valve і ряд веб-сайтів «навмисне допускали, підтримували і/або спонсорували нелегальний гральний бізнес, дозволяючи мільйонам американців прив'язувати свої облікові записи Steam до сторонніх веб-сайтів». Через ці сайти користувачі могли обмінювати отримані в Counter-Strike: Global Offensive скіни на реальні гроші, використовуючи їх як ставки. Valve таким чином можуть отримувати безпосередню вигоду від таких транзакцій. До того ж сайти допускають ставки неповнолітніх, не вимагаючи вказання віку[48].

Під час літніх розпродажів у Steam Counter-Strike: Global Offensive було заборонено купувати як подарунок для інших гравців. У Valve такий хід пояснили прагненням збільшити аудиторію, проте на думку самих геймерів підставою заборони стала боротьба з перекупниками, які продають ключі для гри за нижчими цінами[49][50].

Примітки[ред.ред. код]

 1. Steam Database (23.09.2014).
 2. Иван Лобанов. Valve выпустит шутер Counter-Strike: Global Offensive(рос.). Игры@Mail.ru. Перевірено 14 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 3. Jim Rossignol. Counter-Strike: Global Offensive Confirmed?(англ.). Rock, Paper, Shotgun. Перевірено 14 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 4. Константин Фомин. Blast from de_dust(рос.). Absolute Games. Перевірено 14 августа 2011.
 5. Mumby. Valve Software анонсировала Counter-Strike: Global Offensive(рос.). PlayGround.ru. Перевірено 14 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 6. Константин Т. Counter-Strike: Global Offensive выйдет в начале 2012-го(рос.). StopGame.ru. Перевірено 14 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 7. Counter-Strike: Global Offensive анонсирована официально(рос.). Consolelife.ru. Перевірено 15 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 8. R.B. Counter-Strike: Global Offensive — официально(рос.). GameGuru. Перевірено 15 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 9. vTK. Counter-Strike: Global Offensive – новая игра знаменитой серии(рос.). Overlockers.ua. Перевірено 15 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 10. Andrew. Torbull details CS: GO Play(англ.). CS:GO News. Перевірено 15 августа 2011.
 11. Превью игрока на основе pre-beta версии(рос.). Gamer.ru. — публикация перевода превью, сделанного одним из пользователей Gamer.ru. Перевірено 15 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 12. Новые детали Counter-strike: Global Offensive(рос.). csglobaloffensive.ru. Перевірено 15 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 13. Pavel Zharnikov. Valve намерена сделать Counter-Strike: Global Offensive кроссплатформенной(рос.). PlayGround.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 14. Вольдемар Сидоров. Мышка против геймпада(рос.). StopGame.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 15. Иван Лобанов. В новой Counter-Strike владельцы РС и консолей смогут играть друг с другом по Сети(рос.). Игры@Mail.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 16. Иван Лобанов. Шутер Counter-Strike: Global Offensive будет поддерживать сенсор Move(рос.). Игры@Mail.ru. Перевірено 14 августа 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 17. Pavel Zharnikov. Valve позволит владельцам PS3-версии CS: Global Offensive использовать клавиатуру и мышь(рос.). PlayGround.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 18. Вольдемар Сидоров. Спасение для консольщиков(рос.). StopGame.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 19. Вольдемар Сидоров. Ньюэлл призвал Microsoft смягчиться(рос.). StopGame.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 20. Counter-Strike GO: New Trailer(англ.). Steam. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 21. Петр Петров. Премьерный трейлер Counter-Strike: Global Offensive(рос.). 3DNews. Перевірено 25 сентября 2011.
 22. Counter Strike: Global Offensive на Игромире 2011(рос.). Бука (6 сентября 2011). Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 23. Counter Strike Global Offensive получит новый казуальный режим(рос.). MGnews. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 24. Pavel Zharnikov. Counter-Strike: Global Offensive обзаведется казуальным режимом(рос.). PlayGround.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 25. Вольдемар Сидоров. Новые режимы Global Offensive(рос.). StopGame.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 26. Pavel Zharnikov. Valve анонсировала дополнительный режим для Counter-Strike: Global Offensive(рос.). PlayGround.ru. Перевірено 25 сентября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 27. REVOLUTiON. Новые режимы Global Offensive. Csglobaloffensive.ru. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 28. CS GO: нету-тестирования(рос.). GameGuru (1 ноября 2011). Перевірено 14 ноября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 29. Pavel Zharnikov. Valve перенесла бета-тестирование Counter-Strike: Global Offensive на более поздний срок(рос.). PlayGround.ru (1 ноября 2011). Перевірено 14 ноября 2011. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 30. Oleg Tsvetkov. Дата старта ЗБТ CS:GO. CounterStrike-GO.ru. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 31. Стала известна цена и дата релиза CS:GO. CSGlobalOffensive.ru. Архівовано з першоджерела 25 серпня 2012.
 32. CS: GO Blog Go!
 33. CS: GO Blog AWP TF2
 34. а б Counter-Strike: Global Offensive - PC. Metacritic. Перевірено 25 серпня 2012.
 35. Counter-Strike: Global Offensive - Xbox 360. Metacritic. Перевірено 16 вересня 2012.
 36. Counter-Strike: Global Offensive - PS3. Metacritic. Перевірено 16 вересня 2012.
 37. Counter-Strike: Global Offensive for PC. GameRankings. Перевірено 1 січня 2013.
 38. Counter-Strike: Global Offensive for Xbox 360. GameRankings. Перевірено 1 січня 2013.
 39. Counter-Strike: Global Offensive for PS3. GameRankings. Перевірено 1 січня 2013.
 40. Dyer, Mitch Counter-Strike: Global Offensive Review. IGN (August 27, 2012). Перевірено 28 серпня 2012.
 41. а б Lahti, Evan Counter-Strike: Global Offensive review. PC Gamer (August 24, 2012). Перевірено 25 серпня 2012.
 42. а б Sharkey, Mike Counter-Strike: Global Offensive Review. GameSpy (August 23, 2012). Перевірено 25 серпня 2012.
 43. Kelly, Kevin Counter-Strike: Global Offensive Review. G4 (August 24, 2012). Перевірено 25 серпня 2012.
 44. Bramwell, Tom Counter-Strike: Global Offensive Review. Eurogamer (August 22, 2012). Перевірено 25 серпня 2012.
 45. Counter-Strike: Global Offensive Review. Official Xbox Magazine UK. Перевірено 25 серпня 2012.
 46. а б Pinsof, Allistair Review: Counter-Strike: Global Offensive (August 24, 2012). Перевірено 7 квітня 2014.
 47. Virtual Weapons Are Turning Teen Gamers Into Serious Gamblers. Перевірено 26 червня 2016.
 48. McWhertor, Michael Counter-Strike player files suit against Valve over ‘illegal gambling’ surrounding CSGO (en-US) (23 червня 2016). Перевірено 26 червня 2016.
 49. На Valve подали в суд за нелегальный рынок азартных игр на основе CS: GO. Перевірено 26 червня 2016.
 50. Valve Won't Let You Buy and Gift Counter-Strike: Global Offensive in the Steam Sale, Here's Why. Перевірено 26 червня 2016.

Посилання[ред.ред. код]