Counter-Strike

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Counter-Strike
Counterstrike.JPG
Розробник США Valve, Minh «Gooseman» Le
Видавець США Valve
Дистриб'ютор Steam
Геймдизайнер Minh «Gooseman» Le
Частина серії Counter-Strike[d]
Дата випуску 8 листопада 1998 і 1 листопада 2000
Версія CS:GO
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа Linux, Xbox, Microsoft Windows і macOS
Рушій гри GoldSrc
Режим гри багатокористувацька гра
Носій Цифрова дистрибуція
Системні
вимоги
Pentium III або Athlon 500 МГц, 96MB RAM, відеокарта з 16 Мб пам'яті
Керування Клавіатура, миша
Сайт counter-strike.net
CMNS: Counter-Strike на Вікісховищі

Counter-Strike (також CS, КС) — серія комп'ютерних ігор жанру шутера від першої особи. Призначена для мережевої гри, також можлива гра з ботами (Комп'ютерними гравцями). З Counter-Strike проводяться чемпіонати, це одна з ігор, яка є в складі World Cyber Games — світового змагання з відеоігор. Гра була створена на основі коду та як доповнення до гри Half-Life, щоб гравці мали можливість проводити мережеві битви. У CS 1.6 можна грати за терористів (Terrorist team,T) і спецназ (Counter-Terrorist team, CT). Кожним з них, доступно 4 моделі гравців. Зброя поділяється на: пістолети, дробовики, пістолети-кулемети, автомати, снайперські гвинтівки, кулемет, гранати. Амуніція: бронежилети, окуляри нічного бачення, щити, комплект сапера. Гра складається з раундів.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

В Counter-Strike типи гри можуть бути різноманітні. В залежності від карти типи поділяються на:

Hostage Rescue[ред. | ред. код]

Hostage Rescue (укр. Порятунок заручників) На картах даного типу головною стратегічною метою є виведення заручників для CT і утримання заручників для Т. CT перемагають якщо до закінчення часу раунду вони встигають вивести заручників в певну точку на карті або убивши всіх Т. Терористи перемагають якщо заручники не будуть виведені до закінчення раунду або всі CT будуть убиті. Поведінка заручників слабо продумана. Після супроводження заручників в точку порятунку, гравцеві CT, який вивів їх, дається по 300 $ за кожного врятованого заручника і ціль вважається досягнутою. Зазвичай такі карти мають префікс cs_

Bomb / Defuse[ред. | ред. код]

Bomb / Defuse (укр. Замінувати / Знешкодити) Головним завданням для команди Т є закласти бомбу та не допустити її розмінування командою CT. Завдання для CT — не дати встановити бомбу або розмінувати її у випадку встановлення. Бомбу несе один з членів команди Терористів. Він може її скинути, як звичайну зброю, для того щоб її підібрав інший гравець з його команди. Гравець з бомбою, на радарі гри Терористів, відображається точкою, що блимає. Після закладання бомби гравцям обох команд передається повідомлення The bomb has been planted «Бомба була активована». У CT є можливість скоротити час розмінування бомби, купивши Defuse Kit, з яким воно становить 6 секунд (без нього — 11 секунд). Час закладки бомби становить всього 3 секунди. На переважній кількості турнірів Counter-Strike граються мапи типу Bomb/Defuse. Зазвичай такі карти мають префікс de_.

VIP Assassination[ред. | ред. код]

VIP Assassination (укр. Вбивство VIP) Завданням Терористів на картах такого роду є вбивство VIP-гравця (у загальному випадку, не дати йому врятуватися), яким стає один з гравців команди CT. При цьому у VIP немає можливості купити зброю, патрони або спорядження, проте він має 200 % AP (Armor Points), бронежилет без шолома і стандартний пістолет команди Контртерористів (HK USP). Завдання CT — довести VIP до зони порятунку. Карти цього сценарію мають префікс as_. Єдиною картою такого сценарію в офіційному наборі CS є as_oilrig.

Інші типи гри[ред. | ред. код]

aim — відкриті (рідше з перепонами) карти для тренування техніки стрільби на дальніх і середніх відстанях.

awp — гра ведеться тільки на снайперських гвинтівках AWP (рідше Scout).

bh, bhop — Bunny Hopping. Карти для тренування стрибків.

deathrun — карти для модифікації «Deathrun». Гравці діляться на дві команди: перша біжить через смугу перешкод, на якій розташовані різноманітні пастки: вилітають зі стін шипи, провалюється підлога з кислотою, лазер, що рухається та інше, друга ж команда дивиться за просуванням першої та активує ці самі пастки. В кінці смуги випробувань знаходиться зброя, взявши яку, команда, що пройшла смугу, зможе помститися тим, хто активував пастки (хоча у них як і раніше є пістолети або ножі).

catch — карти типу «салочки».

dm — карти для модифікації «Deathmatch Mod» (CSDM). Гра на таких картах швидкоплинна. У цьому виді карт дві команди змагаються не за бомби або заручників, а за фраги. У деяких випадках відбувається поділ на команди, в інших — кожен сам за себе ((режим Free For All — FFA)). Характерні особливості гри такого типу: моментальний респаун.

es — карти сценарію Escape.

fy — Frag Yard. Зброя розкидана по картах, не на всіх картах є покупні точки, часто від dm відрізняються симетрією респаунів.

gg — карти для модифікації «Gun Game». Гра подібна до «Frag Yard», тільки зброя не лежить на карті, а дається гравцям за вбивства суперників. На початку гри у всіх гравців Glock 18.

he — Hi-Explosive. Зазвичай, невеликі карти. Зі зброї — тільки гранати.

jail, jb, ba_jail — Карти для модифікацій «JailBreak» і «Hosties». Ув'язнені (терористи) з'являються в тюремних камерах, маючи зі зброї тільки ніж, а тюремники (спецназ) вибирають будь-яку зброю і за допомогою голосового зв'язку в Counter-Strike віддають накази терористам. Тюремники мають право карати увязнених, які не виконують накази. Терористи, в свою чергу, можуть спробувати вбити одного з тюремників і заволодіти зброєю. Сервера такого типу зазвичай мають великий перелік правил та положень, які визначають варіанти наказів, що віддаються тюремниками, і ситуації, коли тюремник може вбити ув'язненого. Карти для JailBreak містять тюремні камери, збройний склад, секретні проходи і лази для ув'язнених і безліч приміщень з різними іграми: футбол, баскетбол, хокей, хрестики-нулики, басейни і т. д.

hns — карти, спеціально призначені для мода «Hide` n `Seek», як правило, мають багато сходів і місць для стрибків

ka — Knife Arena, гра в якій не можна купити зброю, гравцям видаються тільки ножі.

1hp — карти, подібні ka_-картам, але зі зменшеним рівнем життя до 1 hp.
35hp — карти, подібні ka_-картам, але зі зменшеним рівнем життя до 35 hp.
ka_soccer — футбольний мод. Завдання — використовуючи тільки ніж забити гол м'ячем у ворота суперника. При забитий гол команда супротивника побивається. Зазвичай пошкодження від зброї на таких картах відключені.

kz — карти для модифікації «Climbing Mod» (Kreedz), — такого собі аналогу мода «DeFRaG» для «Quake III Arena», де гравцеві не потрібно нікого вбивати, а метою є подолання деколи дуже довгих і складних перешкод на час.

bkz — тип kreedz карти, створена мапперами з болгарського ком'юніті (модифікація kreedz).
cg — тип kreedz карти, створена маппера з німецького ком'юніті (climbers germany) (модифікація kreedz).
pa — Prepared Assault або Pistol Arena, те ж саме, що і ka_, за винятком видаваного зброї — пістолети.

rc — гоночні карти. У гравців немає зброї, воно лежить на фініші в кінці карти. Хто перший добереться до нього, той повинен убити переможеного.

sj — карти для модифікації «SoccerJam».

surf — карти, кардинально відрізняються від класичного CS присутністю на них рамп — розташованих під кутом поверхонь, на яких при певних налаштуваннях сервера можливо ковзання. Останнім часом набуває великої популярності через свою оригінальність, оскільки на цих картах треба не тільки вміти влучно стріляти, але і добре кататися. Створюються навіть цілі сервера, присвячені тільки surf-картам.

wh або spam — WallHack. Найчастіше, це рімейки популярних карт (de_dust, de_dust2, de_train і так далі). Головна особливість — прозорі стіни.

zm, ze — карти для дуже популярної останнім часом модифікації «Zombie Plague». Концепція карт полягає в тому, що серед гравців через певний час (як правило 15-30 секунд) після початку раунду випадково вибирається «перший зомбі» (або декілька, в залежності від режиму гри), чиє завдання — заразити всіх інших гравців, а їх завдання, у свою чергу — вижити чи ліквідувати всіх зомбі. На деяких картах місія людей — добігти до певної точки спасіння (escape), де їх чекає транспорт (гелікоптер, поїзд чи підводний човен), на якому вони рятуються з зараженої зони.

У загальному випадку, тільки творець визначає назву карти, що може не відповідати де-факт прийнятим завданням цієї карти. (Наприклад cs_pf_dust, cs_deagle5). Існують і інші типи завдань.

Версії[ред. | ред. код]

Версії
Beta 1.0 — 19 Червня 1999
Beta 1.1 — 27 Червня 1999
Beta 1.2 — 20 Липня 1999
Beta 2.0 — 13 Серпня 1999
Beta 2.1 — 17 Серпня 1999
Beta 3.0 — 14 Вересня 1999
Beta 3.1 — 16 Вересня 1999
Beta 4.0 — 5 Листопаду 1999
Beta 5.0 — 23 Грудна 1999
Beta 5.2 — 10 Січня 2000
Beta 6.0 — 10 Березня 2000
Beta 6.1 — 24 Березня 2000
Beta 6.2 — 26 Березня 2000
Beta 6.5 — 5 Червня 2000
Beta 6.6 — 22 Червня 2000
Beta 7.0 — 26 Серпня 2000
Beta 7.1 — 13 Вересня 2000
Counter-Strike 1.0 — 8 Листопада 2000
Counter-Strike 1.1 — 10 Березня 2001
Counter-Strike 1.2 — 12 Липня 2001
Counter-Strike 1.3 — 19 Вересня 2001
Counter-Strike 1.4 — 24 Квітня 2002
Counter-Strike 1.5 — 12 Червня 2002
Counter-Strike 1.6 — 15 Вересня 2003
Condition Zero — 21 Березня 2004
Source — 16 Листопада 2004
Global Offensive — 21 Серпня 2012
Counter-strike 1.6

Посилання[ред. | ред. код]