Петинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Hishikawa Moronobu 1618—1694 Male couple on a futon early 1680's size

Пе́тинг (від англ. petting — «ласкання тварин») — любовні ласки, що викликають збудження ерогенних зон в умовах двостороннього контакту, що виключає безпосереднє зіткнення геніталій[1].

Спочатку петинг був особливо поширений у тих країнах, де через моральні вимоги та звичаї високо цінувалась анатомічна цнота жінки; і навпаки, там, де суспільство терпимо ставилося до дошлюбного статевого життя, петинг був поширений у меншій мірі. Крім збереження невинності жінки до вступу в шлюб, петинг застосовується також з метою оберігання від вагітності, профілактики венеричних захворювань, для збагачення та урізноманітнення статевого життя, для відновлення статевої активності при її порушенні (рекреаційна функція).

Розрізняють поверхневий і глибокий петинг. Під поверхневим петингом розуміється безпосереднє подразнення ерогенних зон, зазвичай голих у повсякденному житті (торкання до інших зон, зокрема генітальних, здійснюється тільки крізь одяг). Найчастіший випадок поверхневого петингу — свідоме форсування поцілунків і тісних обіймів до отримання оргастичної розрядки в одного або обох партнерів. Глибокий петинг припускає пряме ручне збудження ерогенних зон, іноді прикритих одягом. Елементи петингу присутні у прелюдії до статевого акту. До окремих випадків глибокого петингу можна віднести орогенітальні ласки — кунілінгус і мінет.

Верхній петинг (некінг) обмежується ласками обличчя, шиї, голови, грудей, сосків. При нижньому петингу виявляється дія на зони, безпосередньо прилеглі до статевих органів (сідниці, зона між ногами, внутрішня частина поверхні стегон), і на самі статеві органи. При деяких обставинах (тривала розлука, висока особова оцінка партнера, висока чутливість ерогенних зон, уміння пестити та порушувати партнера тощо) вже навіть при некінгу можливе досягнення оргазму. При петингу бажана певна послідовність у застосуванні ласк, що поступово підсилюють статеве збудження (від стимуляції менш чутливих ерогенних зон до пестощів ділянок тіла, більш збудливих). Використання прийомів петингу не викликає конфліктів і заперечень партнерів, якщо вживані при цьому види пестощів не виходять за межі індивідуальних діапазонів прийнятності.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Дерягин Г. Б. Криминальная сексология. Курс лекций для юридических факультетов. М., 2008. С. 75. ISBN 978-5-93004-274-0. (рос.)