Гей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ЛГБТ
Веселковий прапор
Гомосексуальність · Гендер · Бісексуальність · Трансгендерність
Історія ЛГБТ-руху
Різні історичні епохи
ЛГБТ-організації
ЛГБТ-рух · Активісти ЛГБТ-руху
Культура
ЛГБТ-спільнота · Камінг-аут · Гей-місто · Гомосексуальність і релігія · Квір-дослідження · ЛГБТ-сленг · Травесті · Символіка ЛГБТ-руху · ЗМІ · Національний ЛГБТ-портал України · ЛГБТ-фільми · Веселковий флешмоб
Законодавство
Одностатеві шлюби · Усиновлення · Пропаганда гомофобії · Кримінальне переслідування
Законопроекти про заборону "пропаганди гомосексуалізму" в Україні
ЛГБТ дати
Міжнародний день проти гомофобії · День святкування бісексуальності
Персоналії
Категорії

Гей (ґей, від. англ. gay — радісний) — чоловік, що пов'язує свою психоемоційну і сексуальну сферу з чоловіками і визнає себе геєм[1].

ЧСЧ — чоловіки, які мають секс з чоловіками. Термін, що вживається в середовищі ВІЛ-сервісних організацій з початку 1990-х років для позначення уразливої до ВІЛ категорії чоловіків, які займаються сексом з чоловіками, але не вважають себе геями або бісексуалами. Вперше термін «ЧСЧ» був вжитий американськими вченими у 1994 році як спроба концептуально перевести увагу з кліше ідентичності на поведінкові аспекти сексуальності у сфері громадської охорони здоров'я[2].

1934 року у кримінальні кодекси усіх радянських республік було включено статтю 121.1, яка забороняла сексуальні стосунки між дорослими чоловіками (мужолозтво) і карала порушників п'ятирічним ув'язненням у таборах і тюрмах.

У 1991 році, відповідно до рекомендацій ВООЗ, Україна першою з колишніх радянських республік скасувала кримінальне покарання за добровільні статеві стосунки між дорослими чоловіками (Стаття 122, частина 1, Кримінальний Кодекс УРСР).

Див. також

Примітки

  1. Социальная работа с людьми, практикующими однополые сексуальные отношения: Теория. Методики. Лучшие практики/ Сост. Л. Гейдар; под ред. М. Андрущенко — К.: Международный Альянс по ВИЧ/СПИД в Украине, 2009. — 196 с. Стор. 121
  2. Там же. Стор. 124