Гінекологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Історично сформовані табу, пов'язані з розгляданням жіночих геніталій багато століть придушували гінекологію, як науку. На даному малюнку художником зображений своєрідний «копроміс», коли лікар-гінеколог оглядає пацієнтку не дивлячись на її пах.

Гінекологія (від грец. γυναίκα — «жінка» і λόγος — «вивчення») — розділ медицини, що спеціалізується на захворюваннях жіночої репродуктивної системи.

Найтіснішим чином гінекологія пов'язана з акушерством, що вивчають явища в жіночому організмі, пов'язані з вагітністю та пологами, від моменту зачаття до кінця післяпологового періоду; близько стоїть вона також до хірургії та іншим відділам практичної медицини, — нервовим, внутрішнім хворобам і т. д.; видатні представники гінекології були у величезній більшості в той же час акушери або хірурги; але статеве життя жінки таке складне, настільки впливає на відправлення всіх органів її організму, і патологічні зміни її статевої сфери так численні й різноманітні, що гінекологія сама собою виділилася в окрему науку.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]