Будівля міністерства закордонних справ України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будівля міністерства закордонних справ України
Ministry of Foreign Affairs of Ukraine.JPG
Інформація
50°27′24″ пн. ш. 30°31′17″ сх. д. / 50.456889° пн. ш. 30.521556° сх. д. / 50.456889; 30.521556Координати: 50°27′24″ пн. ш. 30°31′17″ сх. д. / 50.456889° пн. ш. 30.521556° сх. д. / 50.456889; 30.521556
Розташування м. Київ, Михайлівська площа, 1
Країна Україна Україна
Статус споруда
Стиль Сталінський ампір
Початок будівництва 1936
Завершено 1939
Використання Міністерство закордонних справ України
Висота
Дах 44 м
Технічні деталі
Кількість поверхів 6
Кількість кімнат 331
Висота типового поверху 5 метрів (перший поверх)
4.20 метрів (інші поверхи)
Кількість ліфтів 5
Корисна площа 14372.5 м2
Інше
Архітектор Йосип Лангбард
Сторінка на SkyscraperPage [1]

CMNS: Будівля міністерства закордонних справ України у Вікісховищі

Будівля міністерства закордонних справ України — будівля в стилі сталінського ампіру на Михайлівській площі в Києві, де розташоване Міністерство закордонних справ України. Будівля стоїть на пагорбі біля Дніпра, на верхньому кінці вулиці Десятинної біля верхньої станції фунікулера. Зліва від будівлі знаходиться будівля Дипломатичної академії МЗС України, а справа Михайлівський Золотоверхий монастир. З лицьової сторони будівлі знаходиться колонада корінфського ордера, на якій зазвичай висять вертикальні банери України та Європи.

Побудова[ред. | ред. код]

Після перенесення в 1934 році столиці УРСР з Харкова в Київ гостро постало питання розміщення радянських органів влади. Було проведено конкурс, на якому обрали проект ленінградського архітектора Йосипа Лангбарда. Відповідно до його проекту на місці сучасної Михайлівської площі планувалось спорудження цілого урядового комплексу, який складався з двох симетричних будівель, одна для ЦК КПУ, а друга для Раднаркому УРСР, і величезного 75-метрового пам'ятника Леніну, який мав би стояти обличчям до Дніпра. Також планувалось замінити фунікулер на величезні сходи[1].

В 1939 році було завершено будівництво лівої будівлі, в якій спочатку планували розмістити Раднарком УРСР. Після відкриття в ній розмістився ЦК КПУ, а Раднарком УРСР розмістився в будівлі на вулиці Кірова (сучасна вулиця Грушевського), де зараз знаходиться Кабінет Міністрів України і в якій спочатку планували розмістити НКВС УРСР. Після Другої світової війни центр Києва був зруйнований і всі зусилля були направлені на його відбудову, а від будівництва інших споруд з початкового плану відмовились. Тоді ж ЦК КПУ було перенесено в будівлю на вулиці Орджонікідзе (сучасна вулиця Банкова), де зараз знаходиться Офіс Президента України, а в його попередню будівлю «вселилися» міський та обласний комітети партії. З 1991 року в цій будівлі знаходиться МЗС України. Тоді ж радянський герб на вершині колонади був замінений на український.

Звільнення місця для будівлі[ред. | ред. код]

Перед початком будівництва потрібно було звільнити місце для майбутньої будівлі, для чого були знесені Трьохсвятительська церква, побудована київським князем Святославом Всеволодовичем в 1183 році, та Михайлівський Золотоверхий монастир, побудований князем Святополком Ізяславичем в 1113 році, попри протести багатьох діячів культури, зокрема архітектора та мистецтвознавця Миколи Макаренка[2]. Також були знесені будинки, які раніше належали купцям Крижицькому та Орлову[3]. Як потім виявилось, знесення Михайлівського монастиря було марним, оскільки проект будівництва другої будівлі так і не був втілений в життя. Монастир був реконструйований вже за часів незалежності в 2000 році[4].

Панорама[ред. | ред. код]

Панорама будівлі МЗС України

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]