Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу в питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11

Стаття "Антропологічний склад українців" вводить читачів в оману[ред. код]

Допоможіть будь ласка додати цитати і джерела в статтю Антропологічний склад українців, бо я можу ненавмисне "наробити дурниць" та зіпсувати щось (на жаль, у мене таке вже було)... тому що я не дуже досвідчений. Джерела і цитати знаходяться — в обговоренні статті.
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 13:42, 11 травня 2018 (UTC)

Нова стаття[ред. код]

Бої за селище Луганське --Sergkarman (обговорення) 14:34, 29 квітня 2018 (UTC)

Об'єднання посилань[ред. код]

Нагадайте як об'єднати данні у Wikidata. Наприклад ці дві сторінки задля зведення до загальних інтервікі --Mr.Rivermen (обговорення) 05:53, 3 травня 2018 (UTC)

Ось документація по об'єднанню [1] -- DonDrakon (Обговорення) 07:08, 3 травня 2018 (UTC)
Дякую --Юрій (обговорення) 09:28, 3 травня 2018 (UTC)
@Mr.Rivermen: Будь ласка, не об'єднуйте ці елементи: це різні імена. На Вікіданих на ім'я кожною мовою створюють окремий елемент. Відповідно, російський Иван та український Іван з точки зору Вікіданих є різними іменами. Якщо ви об'єднаєте, є ризик, що десь наші українські Івани стануть Иванами, і на додачу це об'єднання все одно скасують адміністратори або інші користувачі Вікіданих — NickK (обг.) 09:38, 3 травня 2018 (UTC)
Не розумію — це ст про єдне ім'я одного походження. Все одно об'єднаю --Юрій (обговорення) 09:40, 3 травня 2018 (UTC)
@Mr.Rivermen: Вони в оригіналі пишуться по-різному: одне Иван, інше Іван. Усі функції, які видають ім'я мовою оригіналу (наприклад, на Вікіджерелах) почнуть їх плутати, і в якійсь далекій вікі замість укр. Іван Мазепа може вилізти укр. Иван Мазепа. Власне, моя справа попередити, не дивуйтеся, якщо скасують — NickK (обг.) 09:49, 3 травня 2018 (UTC)
І? Так є ще Ivan. Такі елементи не слід об'єднувати. Тут або змінити політику Вікіданих, або не чіпати.--Чорний Кіт Обг. 14:01, 3 травня 2018 (UTC)
@AlexKozur: про яку політику Вікіданих ви мені говорите? Подібне відсутне для аналогів на кшталт Ганс (ім'я) чи Джон. Вкажіть сторінку викладу того правила, аби я, грішним ділом, не подумав що ви мені лопшу на вуха вішаєте --Юрій (обговорення) 16:36, 3 травня 2018 (UTC)
Бо у мене був подібний випадок Q2065177. Там ж є й відповідні посилання. Можете запитати детальніше в них. --Чорний Кіт Обг. 16:50, 3 травня 2018 (UTC)
Я занадто добре незнаю англійську аби щось в них питати --Юрій (обговорення) 18:35, 3 травня 2018 (UTC)

ЗЗЗЗ[ред. код]

Доброго дня! Згідно ВП:КЗМ усі митці, що отримали «Заслужений діяч мистецтв України» є значимі?--Чорний Кіт Обг. 16:03, 4 травня 2018 (UTC)

Шаблон:Без картки[ред. код]

Доброго дня! Прошу допомоги від посередників, щоб розв'язати конфлікт інтересів. Детальніше в історії редагування. На мою думку додавання цього шаблону створює пусту болванка, на думку іншого користувача - «призначений "лише закликати" редактора її додати» (окрема цитата). --Чорний Кіт Обг. 15:30, 6 травня 2018 (UTC)

Жахлива ідея, я побачив більше випадків, де це заплутує, а не допомагає. Пояснив на Обговорення шаблону:Без карткиNickK (обг.) 15:54, 6 травня 2018 (UTC)

Convert[ред. код]

Доброго дня! Було б чудово як би хтось допоміг доперекласти цей шаблон {{Convert}}. Бо зараз він використовує англійську мову, та має англійський формат роздільників чисел. Потрібно 1 000, а не 1,000. --Чорний Кіт Обг. 21:30, 9 травня 2018 (UTC)

@AlexKozur: Мені завжди було цікаво, для чого потрібен цей шаблон в українській Вікіпедії. От зараз у статті Опік написано, що білки починають втрачати свою об'ємну форму та руйнуватися при температурі вище 44 °C — і уточнюється, що це 111 °F. Скільком українським читачам допоможе, що це 111 °F, і скількох це введе в оману через те, що вони не розбираються в Фаренгейтах? — NickK (обг.) 12:54, 21 травня 2018 (UTC)
@NickK: у деяких випадках це потрібна функція, але на даний момент вона недороблена. Я це добре розумію, але що робити тим користувачам, що не розбираються в Цельсіях? На мою думку для величин у дужках потрібна вікіфікація в таких випадків. Зацікавлений користувач зацікавиться, що це за Фаренгейти. Я думаю суть моїх думок Ви зрозуміли. Взагалі нехай вирішує спільнота. Це менша біда чим 1485 та 1,485. --Чорний Кіт Обг. 14:20, 21 травня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Гм, а ви знаєте багатьох україномовних людей, які не знають градусів Цельсія, але знають градуси Фаренгейта? В англійській Вікіпедії це логічно, бо в них вся Америка на неметричній системі з Фаренгейтами, милями, фунтами тощо. Українська ж громада навіть у США використовує кілометри (див., наприклад, с. 6 у діаспорній газеті), тож не дуже зрозуміло, кому ті милі українською мовою потрібні. А якщо людина вже звикла до Фаренгейтів, вона, мабуть, і 1,485°F прочитає як тисячу чотириста вісімдесят п'ять градусів Фаренгейта, тож не така й велика проблема буде — NickK (обг.) 22:30, 21 травня 2018 (UTC)
@NickK: два користувача нічого в даному випадку не вирішать. Якщо цей шаблон не потрібний, то я нічого проти не маю. Але я залишусь при своїй думці, що у деяких статтях потрібно вказувати різні системи. Я тут лише через те, що шаблон не українізований та має проблеми роздільником чисел. P.S. Кельвіни найкращий вибір )--Чорний Кіт Обг. 19:25, 22 травня 2018 (UTC)
@NickK: Мені цей шаблон знадобився б для перекладу статей з астрономії. У них досить часто трапляються відстані в парсеках, які зазвичай подають також у світлових роках. Це усталена практика (притаманна не лише англомовній спільноті). І було прикро, що шаблон не працює — довелося його прибирати та перераховувати величини вручну. Вважаю, що така біда не лише в мене одного. --Olvin (обговорення) 08:58, 23 травня 2018 (UTC)
Шаблон складний, і роботи там багато. Я колись хотів за це взятися, але не осягнув як він влаштований, з чого слід починати, а що можна залишити на потім (або й узагалі залишити як є). Якщо знайдеться хтось, хто має такий план, то допоможу. --Olvin (обговорення) 09:10, 23 травня 2018 (UTC)
@Olvin: Дякую, це дуже гарний приклад випадків, де цей шаблон потрібен. Для того, щоб цей шаблон запрацював, потрібно переписати Модуль:Convert, який наразі цілком скопійований з англійської Вікіпедії — NickK (обг.) 11:16, 23 травня 2018 (UTC)
@NickK та AlexKozur: Якщо питання лише в заміні десяткового розділювача та розділювача груп розрядів, то для цього модуль переписувати не потрібно. Слід змінити лише виклик модуля в шаблоні {{Convert}}, додавши відповідні параметри (за документацією, такий варіант передбачено розробниками). Тобто, викликати модуль якось так:
Це не вирішує проблему з англійськими назвами, але на мою думку, варто спробувати спочатку це. Якщо запрацює як треба, тоді підемо далі (спробуємо тимчасово додати якісь українські назви в Модуль:Convert/extra). А якщо з розділювачами не вийде... Ну, негативний результат - теж результат.
--Olvin (обговорення) 16:21, 23 травня 2018 (UTC)
у росвікі і без extra працює. Там не перекладено в Модуль:Convert/data. Можливо через & nbsp; піде. --Чорний Кіт Обг. 17:27, 23 травня 2018 (UTC)
У росВікі шаблон переносили взагалі без модуля, тобто, самостійно писали якусь обмежену функціональність. Я ж пропоную брати англійську реалізацію як вона є, і покроково доводити її під наші потреби. --Olvin (обговорення) 17:54, 23 травня 2018 (UTC)
Я взяв на себе сміливість і змінив розділювачі в шаблоні (як обговорювалося вище). Переглянув з десяток статей — начебто, вийшло. Утім, шаблон має кількасот включень, тож, можливо, враховано не всі варіанти. Повідомте, як десь щось не так. Або скасуйте зміни в шаблоні. --Olvin (обговорення) 21:43, 23 травня 2018 (UTC)
Наступним кроком я бачу додавання y Модуль:Convert/extra пари якихось одиниць, записаних українською. Наприклад, миль та кілометрів. Спробувати конвертацію для них. Звісно, це тимчасовий крок, але його варто зробити, перш ніж братися за повну заміну. --Olvin (обговорення) 10:39, 24 травня 2018 (UTC)
  • Вже помітне одне обмеження функціональності англійського шаблона: запис одиниць вимірювання у повній (нескороченій) формі передбачає лише однину та множину. Властивих українській мові відмінків, родів та кількох множинних форм (два кілометри — п'ять кілометрів) він не знає. Мабуть, доведеться відмовитися від застосування повних назв узагалі (обмежитися лише скороченими). --Olvin (обговорення) 10:39, 24 травня 2018 (UTC)
  • 1) а якщо перекласти Модуль:Convert/data, то нічого не вийде? Бо я дещо спробував, дещо наче перекладає. 2) через модуль це можна зробити, але потрібен хороший кодер. А нині можна й відмовитись від повної форми. --Чорний Кіт Обг. 12:50, 24 травня 2018 (UTC)

Картка виборів[ред. код]

Чи може хтось допомогти із карткою виборів у статті Парламентські вибори в Ісландії 2003? Не виходить з кольорами партій. Дякую, --Mcoffsky (обговорення) 14:07, 15 травня 2018 (UTC)

@Mcoffsky: потрібно створити відповідні шаблони, що відмічені червоним--Чорний Кіт Обг. 14:23, 15 травня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Дуже дякую! --Mcoffsky (обговорення) 14:30, 15 травня 2018 (UTC)

Есе[ред. код]

Хотів би написати есе про новий вид вікі-фауни. Проблема в тім, що в інших мовних розділах нічого подібного нема. Чи не буде це ОД? Наперед вдячний. --В.Галушко (обговорення) 16:06, 4 червня 2018 (UTC)

а що ангвікі це зупиняло писати? )--Чорний Кіт Обг. 23:37, 4 червня 2018 (UTC)

Переклад статті[ред. код]

Доброго дня! При пеерекладі статті некоректно відображається сторінка. Як це можна виправити??

Прибрав зайве з картки. А текст самі вичитайте.--Стефанко1982 (обговорення) 07:50, 12 червня 2018 (UTC)

Група компаній "Папірус" 10:37, 13 червня 2018 (UTC) Як готову статтю з "Чернетки" перенести до Вікіпедії?[ред. код]

в моїй Чернетці є вже повністтю відредагована мною стаття - Як її перенести до Вікіпедії? Ніде не мозу знайти таку інформацію... Також, коли я натискаю на "редагувати" дану статтю, висвітлюється сповіщення, даний користувач не зареєстрований? З чим це пов'язано? — Це написав, але не підписав користувач Папірус (обговореннявнесок).

Доброго дня! У вікіпедії є різні простори назв тому Ваше перейменування не перенесло статтю в основний простір (тобто назва повинна бути без "Користувач:"). У вікні перейменування потрібно було змінити простір у випадаючому списку ліворуч на (Основний). Також зауважу, що ваша стаття не відповідає ВП:КЗО так як у ній немає вторинних та третинних джерел. Переніс це до Вашої чернетки. --Чорний Кіт Обг. 11:42, 13 червня 2018 (UTC)

я не розумію, що від мене вимагають!!![ред. код]

Я написав нову статтю по громадську організація, яка 16 років поспіль працює на благо Української фотографії та представляє Україну у світі. Що я маю ще зробити, аби Вікіпедія лишила статтю -розповідь про цю громадську організацію? https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%87%D0%B0:Winodel#%D0%A9%D0%BE%D0%B4%D0%BE_%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%82%D1%96_%D0%9E%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%84%D1%96%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%86%D1%96%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%28%D0%9E%D0%A4%D0%90%29

по-перше: це звідси [2] [3]. Детальніше: ВП:АП (коротко: або переписати своїми словами, зробивши оригінальну статтю; або щоб майт мав позначку про вільну ліцензію, або надіслати до вікі дозвіл - детальніше ВП:Дозволи). По-друге: ВП:АД та ВП:КЗО (коротко: кожна стаття повинна має авторитетні джерела, що підтверджують значимість статті) --Чорний Кіт Обг. 19:35, 18 червня 2018 (UTC)