Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Vector toolbar signature button.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11


Шаблон:Спортсмен[ред. код]

На сторінках, де використовується цей шаблон, присутня «Категорія:Шаблон:Спортсмен:Службова» (наприклад, Паола Еспіноса). Ця категорія зайва, прибрати чи приховати. --Roman333 (обговорення) 15:52, 4 грудня 2017 (UTC)

YesТак Зроблено, прохання повиправляти назви параметрів або додати іх підтримку в картку / додати запит на них на Обговорення шаблону у статтях наступної категорії:

--Avatar6 (обговорення) 10:22, 13 лютого 2018 (UTC)

Вищі навчальні заклади та печиво з чаем.[ред. код]

Доброго дня! Як правильно іменувати назви вищих навчальних закладів?

1) Є виші з різними скороченнями і без них:

2) Іменування японських університетів: Університет Ніхон чи Ніхонський університет (відповідно, наприклад, Університет Київ чи Київський університет) та подібні. Чи буде доцільне перейменування такого типу назв навчальних закладів з Категорія:Університети Японії?

Дякую за увагу! --くろねこ Обг. 20:03, 11 грудня 2017 (UTC)
1) Я б воліла бачити назви без скорочень: як максимум — навіть без «ім.», як мінімум — без абревіатур, які зрозумілі лише тим, хто там безпосередньо вчиться; 2) назва штибу «Університет Ніхон» однозначно неграмотна, має бути щонайменше «Університет Ніхона» (хоча і це стилістично недолуге), в ідеалі — «Ніхонський університет». --Nina Shenturk (обговорення) 17:10, 19 грудня 2017 (UTC)
Як щодо оригінальної назви оригінальною мовою, чи міжнародної романізованої назви? Бо в українській публіцистиці так само будуть називати як кому заволіє.--Avatar6 (обговорення) 08:20, 13 лютого 2018 (UTC)
Навіщо? Ми польські, німецькі чи американські університети так не називаємо. До речі, така проблема є й у інших деяких країнах, наприклад у такі й же французькій категорії. Тож це здебільшого загальне питання. --くろねこ Обг. 18:46, 13 лютого 2018 (UTC)
І щодо публіцистики, вона не завжди пише правильно навіть українські слова. --くろねこ Обг. 18:47, 13 лютого 2018 (UTC)
Тому й кажу, що первинними треба мати романізовані, міжнародні назви, які зрозумілі цільовій аудиторії (міжнародній і спрямованій на існування у світовій спільноті), а не скандалістам-грамарнаці, які намагаються випендриця мовою серед собі подібних нерозумівачів міжнародного міжмовного контексту. Українською можна назвати хоч колобком, але використати за призначенням не вдасться, оскільки зворотній переклад назви призведе до непередбачуваного словосполучення., незрозумілого, не тільки українцю, а й нікому не зрозумілий.--Avatar6 (обговорення) 20:01, 13 лютого 2018 (UTC)

Задавайте синоніми (aliases) у Вікіданих, однозначно відокремити-означити назву-сутність неможливо будь-якою мовою, тим більше в співпраці з іншими (мовами). її ідентифікують супутні ознаки-властивості.--Avatar6 (обговорення) 17:32, 10 лютого 2018 (UTC)

до чого тут синоніми на вікіданих якщо питання до ВП:ІС? --くろねこ Обг. 17:40, 10 лютого 2018 (UTC)
Бо питання синонімічних назв і їх пошуку у вікіпроектах технічними можливостями кожної окремої мовної вікі не вирішити. Додайте до цього питання й іменування категорій, на кшталт "Університети Японії" / "Японські університети" (лише приклад).--Avatar6 (обговорення) 08:20, 13 лютого 2018 (UTC)
як правильно Празький університет чи Університет Прага? Чи Університет Київ чи Київський університет? Лондонський університет Університет Лондона? --くろねこ Обг. 18:46, 13 лютого 2018 (UTC)
Правильно так як в оригіналі, бо зворотній переклаю призведе туди однозначно, адже назва — ціль, назва в оригіналі дає найповнішу інформацію за сполученим вмістом.--Avatar6 (обговорення) 20:20, 13 лютого 2018 (UTC)
Тоді давайте і книги не перекладати і фільми, і статті з інших Вікіпедій. Всеодно краще в оригіналі --くろねこ Обг. 06:13, 14 лютого 2018 (UTC)

Есе[ред. код]

Хотілося б написати есе на теми «Вікіфікація» й «Вандалізм». Чи припустимо створювати їх в основному просторі чи дозволені тільки перекладені есе з англовікі й рувікі? Дякую. --В.Галушко (обговорення) 08:13, 31 січня 2018 (UTC)

@В.Галушко: Ну я писав Вікіпедія:Економте час, хоча то майже переклад, але й не переклад, ніхто ще не пожалівся. Там в шаблоні написано що це не правило, а лише думка одного з дописувачів, тому не бачу в цьому великої проблеми. Хіба що в загальному просторі хтось зможе ваше есе якось переписати, а в особистому - то буде суто ваше особисте есе, і згідно етикету його чіпати не не мали б. --Буник (обговорення) 11:52, 31 січня 2018 (UTC)
Гаразд, пишу. Якщо не сподобається, прохання перенести до особового простору. --В.Галушко (обговорення) 10:19, 1 лютого 2018 (UTC)

Хто це, і коли побачить ваші власні есе? Це нікому нецікаво через відсутність системи ознайомлення і обговорення цих есеїв. Вже пройдено, міняйте систему.--Avatar6 (обговорення) 17:10, 10 лютого 2018 (UTC)

Пам'ятники Леніну в Україні[ред. код]

Користувач Slobozhanyn систематично видаляє текст зі статті: раз, два, три. На мої прохання надати докази знесення тих чи інших пам'ятників він не реагує взагалі та думає, що може тихенько прибрати інформацію та ніхто нічого не помітить. Прошу пояснити дії цього користувача. Dicto dicto dicto dicto dicto (обговорення) 19:28, 1 лютого 2018 (UTC)

@Dicto dicto dicto dicto dicto: На сторінці обговорення він наче відповів. Не впевнений, що робити у випадку, коли ми маємо факт (Леніна в селі більше нема), на який у нас втім немає джерела, але варіант з вилученням мені здається менш шкідливим — NickK (обг.) 20:08, 1 лютого 2018 (UTC)
Для того, аби відповісти користувачу, є або його сторінка обговорення, або шаблон ping, або хоча б у короткому описі змін написати «я вам відповів на сторінці обговорення». Спілкування з населенням — це чистої води ВП:ОД. Одна людина каже, що пам'ятник знесли, інша каже, що він стоїть на місці. Хіба Вікіпедія не заснована на авторитетних джерелах? Хіба якщо одна бабка сказала Slobozhanyn'у, що пам'ятника нема — то це привід тричі видаляти неперевірену інформацію про буцім-то знесення пам'ятника? Dicto dicto dicto dicto dicto (обговорення) 15:52, 2 лютого 2018 (UTC)
Дослідження оригінальне, але факти неоригінальні. Все ж це об'єктивно верифіковувані факти: я пам'ятаю випадок, коли вікіпедист сам відвідав місце, де мав бути Ленін, констатував його відсутність, і виправив статтю. Передбачаючи добрі наміри, я схильний вірити в правдивість фактів користувача. А з точки зору правил Вікіпедії це такий собі пам'ятник Шредінгера: нема джерел, що він упав, нема джерел, що він досі стоїть. Ми лише знаємо, що станом на якийсь там рік він був — NickK (обг.) 16:30, 2 лютого 2018 (UTC)
Чому б не вказати ці дані у статті? Мовляв, «на таку-то дату пам'ятник стоїть, і це все, що ми знаємо, а кожен з вас може перевірити, чи є такий пам'ятник на місці, зробити фото та відповідне редагування». Зараз ми маємо ситуацію, коли я знаю про те, що ці пам'ятники на місці, а Слобожанин із кимось там говорив, і ці люди йому сказали, що нічого не знесено. Це неприпустимо. Dicto dicto dicto dicto dicto (обговорення) 17:11, 2 лютого 2018 (UTC)
То встановіть останню дату, на яку він стоїть. Мені навіть цікаво, як це вийде зробити... — NickK (обг.) 17:17, 2 лютого 2018 (UTC)
Пошукав кілька джерел щодо того, чи стоять ці пам'ятники, можете подивитись що до чого. Звісно, потрібні більш переконливі докази — точно він там є чи ні, але зараз є хоча б за що зачепитись. Dicto dicto dicto dicto dicto (обговорення) 20:55, 4 лютого 2018 (UTC)
Ось наприклад зараз патрулюючі маленькі зміни натрапив на редагування. І стоїть вибір — патрулювати, або відхилити. З одного боку і підтвердження немає («з твердженнями родичів» — це ж не джерело), а з іншого боку на минулі дати теж немає джерел. Подумавши трохи я відпатрулював, припускаючі добрі наміри. Я думаю і тут слід поступати так само. --Shmurak (обговорення) 16:39, 2 лютого 2018 (UTC)
Кожний випадок слід розглядати окремо і не стригти все під один гребінець. Потрібно керуватися не намірами, а правилами, тим більш, що наміри в кожного свої і здоровий глузд у кожного теж свій. Триразову відміну редагування я не вважаю добрими намірами. Якщо цікаво, то особисто я вважаю це наміром приховати реальну ситуацію по кількості пам'ятників, але зараз це не важливо. Dicto dicto dicto dicto dicto (обговорення) 17:08, 2 лютого 2018 (UTC)
@Shmurak: Дані родичів підтверджуються джерелом, наприклад, цим. Але вас не здивувало, що відпатрульоване вами редагування російською мовою? — NickK (обг.) 17:15, 2 лютого 2018 (UTC)
О, класно, приємно що не дарма я припустив добрі наміри :) Додав ваше джерело, хай буде, так краще. А місця народження і смерті переніс на вікідані. --Shmurak (обговорення) 17:21, 2 лютого 2018 (UTC)

Полтава vs Кременчук. Помилкова ілюстрація у 13 статтях (різних мовних розділів)[ред. код]

«Площа провінційного міста»

Є картина Євграфа Крендовського «Площа провінційного міста». Знаходиться в Третьяковській галереї. На сайті галереї зазначено: «Можливо, зображена площа в Полтаві»[1]. Картина є на Вікісховищі, використана в десятці мовних розділів та на Вікіданих як зображення Круглої площі в Полтаві. Насправді ж на картині зображено Кременчук: Соляну площу та Комплекс військових складів (Кременчуцька комісаріатська комісія, 5 будинків), які існують до сьогодні та є пам’яткою архітектури. Категорія є у Вікісховищі[2], можна переконатися. Є кілька нових публікацій про це, але це лише місцева преса. Чи можливо виправити цю помилку? Чи є сенс починати відновлювати істину? Я так розумію, що першоджерело неточності – Третьяковка.

@Pavlo1:, @Slovolyub:, @Lexusuns:, @KuRaG:, цікава ваша думка. --Oleh Kushch (обговорення) 19:08, 4 лютого 2018 (UTC)

Оскільки Вікіпедія не є першоджерелом за своєю природою, НМСД, корисні дії, які ми можемо зробити для виправлення помилки (якщо вона дійсно має місце): сфотографувати Кременчуцьку комісаріатську комісію з максимально ідентичної позиції. Далі — ескалювати питання на рівні ЗМІ, а вже на основі їхніх публікацій, можливо, досліджень, вносити відповідні зміни до Вікіпедії. --Lexusuns (обговорення) 19:44, 4 лютого 2018 (UTC)
Така послідовність дій правильна?
  • Зібрати джерела, вказати у примітках до файлу на Вікісховищі та на сторінці обговорення (файл перейменувати не зможу).
  • Перекатегоризувати файл.
  • Виправляти у мовних розділах. --Oleh Kushch (обговорення) 17:18, 5 лютого 2018 (UTC)
Але спочатку необхідно досягнути розголосу у ЗМІ. --Lexusuns (обговорення) 21:25, 5 лютого 2018 (UTC)
Така стаття вже є, але вона на російській. Не знаю може на українській теж є [1] [2] Розголос є, але маленький. На українській щось не знайду такого --くろねこ Обг. 13:05, 6 лютого 2018 (UTC)
Ще є [3] та [4] (українською). Ще написав автору доповіді на конференції в Третьяковській галереї. Почекаю відповіді, може, ще підкаже джерела. --Oleh Kushch (обговорення) 17:12, 6 лютого 2018 (UTC)
Сфотографувати з подібної позиції зовсім не можливо. Вся ця площа давно забудована. А перед самим комплексом будинків залізнодорожний насип метрів 8 висотою і прямо перед будівлями. Там хіба метрів з 10 є між ними. Ось координати кому цікаво [5]. Десь було в мене фото. Треба пошукати.--KuRaG (обговорення) 07:52, 9 лютого 2018 (UTC)
Осьо.--KuRaG (обговорення) 08:17, 9 лютого 2018 (UTC)
Кременчуцька комісаріатська комісія — 01.JPG Кременчуцька комісаріатська комісія — 03.JPG Кременчуцька комісаріатська комісія — 04.JPG Кременчуцька комісаріатська комісія — 05.JPG Кременчуцька комісаріатська комісія — 06.JPG

Поки статтю створив: Площа провінційного міста. Далі буде.

Історичний атлас України[ред. код]

Може в когось є чи хтось допоможе знайти скани у мережі (це навряд):

  • Історичний атлас України. Найдавніше минуле. Русь (Київська держава, Галицько-Волинська держава), упорядник Юрій Лоза, видавництво «Мапа», 2010 ([6])
  • Історичний атлас України, редактор Юрій Лоза, видавництво «Мапа», 2015 ([7])

Може знаєте ще якісь серйозні атласи, видані за останній час. У вільному доступі Інституту історії є лише атлас американського видання 1980 року. (Для пошуку джерел є окрема тема, але там глухо. До того ж може хтось бачив новітні атласи та може просто прокоментувати їх якість, теж цікаво дізнатися, чи конче вони необхідні нам як джерело.) --Yakiv Glück 14:22, 11 лютого 2018 (UTC)