Дзеркало тріснуло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тріснуло дзеркало
The Mirror Crack'd from Side to Side
The Mirror Crack'd from Side to Side.jpg
Українське видання
Жанр кримінальний роман[d]
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 12 Листопада 1962
Видавництво Collins Crime Clubd
Переклад Віктор Шовкун в 2011 році
Попередній твір Вілла «Білий Кінь»
Наступний твір Годинники (роман Агати Крісті)

"Дзеркало тріснуло (також іноді Тріснуло дзеркало[1], в оригіналі англ. The Mirror Crack'd from Side to Side — Дзеркало тріснуло з краю до краю) — детективний роман Агати Крісті, вперше опублікований у 1962 році видавництвом Collins Crime Club. Дія роману відбувається у вигаданому англійському селищі Сент-Мері-Мід, розслідування веде Міс Марпл.

Сюжет[ред. | ред. код]

Міс Марпл розслідує вбивство Хізер Бедкок, що випила отруйний коктейль, який, як припускали, призначався американській кінозірці Марині Грег, чиєю шанувальницею була Хізер. У ході розслідування міс Марпл виявляє багато темного в минулому Марини, а також нитки, що зв'язують Марину з іншими жителями селища.

Спочатку розслідування заходить у глухий кут, оскільки немає очевидних мотивів для вбивства Хізер. Марина Грег сама віддала Хізер свій келих з напоєм незабаром, після їхнього першого знайомства. Це наводить на думку, що саме Марина була передбачуваною жертвою, до того ж вона відома особистість, і швидше за все саме її хотіли усунути. Але Міс Марпл згадала, як зблідла Марина, коли почула від Хізер історію їхньої першої зустрічі. Стає очевидним, що сама Марина отруїла Хізер. Залишається з'ясувати причину. Так було вияснено, що дитина, яку вона колись народила, мала тяжкі вади розвитку, тому що Марина під час вагітності заразилася на краснуху.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Агата Крісті Тріснуло дзеркало. пер. з англ. Надії Хаєцької. — Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. — 288 с. — ISBN 978-617-12-4102-2.