Збройні сили Албанії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
[[Збройні сили {{{країна}}}]]

Збро́йні си́ли Алба́нії (алб. Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë) — збройні сили Республіки Албанія. Складаються зі сухопутних військ, об'єднаних військ ППО та повітряних сил, а також військово-морських сил.

Принцип комплектування змішаний. Повний переклад збройних сил на професійну основу заплановано на 2020 рік. Термін служби за призовом 12 місяців.

На утримання Збройних Сил виділяється до 2 % від ВВП (станом на 2008 р.) Головними імпортерами озброєння, техніки та спорядження для Збройних Сил Албанії є країни СНД, Китай, Італія, Німеччина, Сербія, США та Нідерланди.

Дата введення діючої структури: 14 листопада 2006.

Збройні сили структурно складаються з Генерального штабу, Об'єднаного командування збройних сил, тилової служби та AL-TRADOC (управління бойової підготовки та логістики).

Штаб Об'єднаного командування збройних сил розташований в місті Дуррес. Йому підкоряються всі підрозділи Морський бригади, бригади ВПС і ППО (Повітряна бригада), піхотної бригади швидкого реагування, полку «командос» і бригади територіальної оборони. Командувач — генерал-майор Шпетом Спагії.

Варто відзначити, що Збройні Сили не мають резервних частин та підрозділів. Проте в запасі числиться до 10 тис. осіб, які, при необхідності, можуть бути призвані, щоб збільшити або доповнити існуючі частини і підрозділи, а також для їх підтримки при виконанні спеціальних завдань. Список резервістів постійно оновлюється за рахунок демобілізованих зі строкової служби та звільнених в запас військовослужбовців-контрактників.

Джерела[ред.ред. код]


Албанія Це незавершена стаття про Албанію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.