Збройні сили Туреччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
[[Збройні сили {{{країна}}}]]

Збройні сили Туреччини (ЗСТ) — військові сили Турецької Республіки. Вони складаються з армії, військово-морського флоту (у тому числі військово-морської авіації і морської піхоти) і ВПС. Жандармерія і берегової охорона мають правоохоронні органи і військові функції, працюють в якості компонентів сил внутрішньої безпеки в мирний час і підпорядковуються Міністерству внутрішніх справ. У воєнний час вони підпорядковуються армії і флоту. Сьогодні турецькі військові сприймають себе як зберігача кемалістської ідеології, офіційної державної ідеології, особливо світського аспекту кемалізму.

Начальник Генерального штабу є Головнокомандувачем Збройних Сил. У воєнний час він виступає як Головнокомандувач від імені президента, який представляє Вище військове командування ЗСТ від імені Великих Національних Зборів Туреччини. Крім того, Генеральний штаб координує військові відносини з державами-членами НАТО та іншими дружніми країнами.

Ставши членом НАТО 18 лютого 1952 року, Туреччина ініціювала комплексну програму модернізації своїх збройних сил. Наприкінці 1980-х років було почато другий процес реструктуризації.

Філії[ред.ред. код]

ЗСТ складаються з трьох основних гілок. Вони мають активні людські ресурси в розмірі близько 1 000 000 чоловік (У поєднанні чисельність близько 1 041 900 персоналу, якщо включати запаси і воєнізовані сили). В наш час[Коли?] до 36 700 чоловік можуть бути розміщені на Північному Кіпрі.

Армія[ред.ред. код]

У 2008 році турецька армія налічувала близько 402 000 активного персоналу і є другою за величиною армією в НАТО після США.

Військово-повітряні сили[ред.ред. код]

ВПС Туреччини керує одним з найбільших бойових флотів НАТО. Вони налічують близько 60 100 активних кадрів.

Флот[ред.ред. код]

ВМС Туреччини налічує близько 48 600 активного персоналу і повна водотоннажність флоту близько 259 000 тонн, бригаду-амфібію морської піхоти, кілька загонів командос і дві сили спеціального призначення.: SAS і SAT

Жандармерія[ред.ред. код]

Турецька жандармерія відповідає за підтримку законності та правопорядку в сільській місцевості, яка не підпадає під юрисдикцію регулярних поліцейських сил. Жандармерія має близько 250 000 активного персоналу. Вона несе відповідальність перед Міністерством внутрішніх справ у період мирного часу.

Берегова охорона[ред.ред. код]

Турецька берегова охорона несе відповідальність за підтримання закону і порядку в турецьких територіальних водах. Вона налічує близько 2200 активних співробітників. Вона несе відповідальність перед Міністерством внутрішніх справ у період мирного часу.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]