Лонтара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лонтара
Bugis script example.jpg
Вид
абугіда
Мови бугійська, макасарська та мандарська
Період
з XVII в. по наст. час
Ця стаття містить символи МФА та знаки описуваної системи письма. Якщо у Вас не встановлений відповідний шрифт, то замість юнікодівських символів Ви можете побачити знаки питання, квадратики або інші знаки.

Бугійське письмо, або лонтара, - писемність індійського походження. Традиційно використовується на о. Сулавесі в Індонезії для запису таких мов, як бугійська, макасарська та мандарська з групи малайсько-полінезійських мов. З часів голландської колонізації витісняється латинською абетокою, проте все ще використовується частиною бугійців. Назва «лонтара» походить від назви пальми, на листках якої традиційно писали бугійці. Бугійською мовою це письмо ще називається «urupu sulapa eppa», що означає «квадратні літери».

Тип письма - абугіда: кожен склад записується знаком для приголосного + діакритичним знаком для голосного. Кінцеві приголосні опускаються. На письмі передаються такі голосні: / a /, / i /, / u /, / e /, / o /, / ə /.

Писемність представлена ​​в Юнікоді (діапазон U + 1A00 ... U + 1A1F), проте бугійські знаки є лише в небагатьох шрифтах - Code2000, Arial Unicode; найякісніше вони відображаються в спеціальних шрифтах.

Табличка у одного з адміністративних будівель поблизу м Макасар. Напис на лонтарі - нижче основного напису індонезійською мовою

Посилання[ред. | ред. код]