Угаритське письмо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Угаритське письмо
22 alphabet.jpg
Вид
Мови Угаритська мова, хурритська мова
Період
з 1400 до н. е
Напрям Зліва направо
Ця стаття містить символи МФА та знаки описуваної системи письма. Якщо у Вас не встановлений відповідний шрифт, то замість юнікодівських символів Ви можете побачити знаки питання, квадратики або інші знаки.

Угаритський алфавіт — один з найдавніших алфавітів. З'явився у XV столітті до н. е. в Угариті — торговому порті на сирійському березі Середземного моря. Використовувався для запису місцевих семітських мов.

Короткий опис[ред.ред. код]

Збереглося кілька міфів, релігійних текстів, а також листів та адміністративних документів, записаних з використанням угаритського алфавіту.

Порядок знаків угаритського письма і їхнє читання загалом збігаються з порядком знаків у фінікійському алфавіті (додано також кілька знаків для звуків у словах, запозичених з хуритскої мови). Однак у 1980-х роках була виявлена табличка з угаритським алфавітом, порядок знаків у якому збігається з порядком знаків у південноаравійскому письмі.

Форма знаків угаритського письма не має аналогів у інших системах клинопису (аккадському, перському тощо), однак форма знаків та їхній порядок в алфавіті наводять дослідників на думку про спільність походження з фінікійським алфавітом.

Абетка[ред.ред. код]

Угаритська абетка складається з 30 символів клинопису:

Угаритський алфавіт, Virolleaud, Syria, XXVIII, p. 22

Література[ред.ред. код]

  • Дірінгер Д. Алфавіт. М. 2003.
  • Угаритський алфавіт, Virolleaud, Syria, XXVIII, p. 22
  • Фрідріх І. Історія письма. М. 2003.

Посилання[ред.ред. код]